Genel

Keşan Emniyeti’nden gençlere ‘güvenli internet’ semineri

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, gençlerin internet ve sosyal medyada yaşadığı sıkıntılar ile mağduriyetlerin azaltılması amacıyla önleyici faaliyetlerine devam ediyor.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ve Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü iş birliğiyle, “Dünya Güvenli İnternet Haftası” etkinlikleri kapsamında lise öğrencilerine “Güvenli İnternet ve Sosyal Medya Kullanımı” hakkında seminer verildi.

Bugün, Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen seminer, saat 11.00’da başladı. Seminere 220 lise öğrencisi katıldı.

Seminerde, öğrencilere güvenli internet erişimi, güvenli sosyal medya, sosyal medya ve internet bağımlılığı konularında bilgiler verildi.

Video ve fotoğraf gösterimleriyle güvenli internet kullanımı, internette bilgi güvenilirliği, internet bağımlılığı, banka hesaplarının güvenilirliği, internet üzerinden güvenli alışveriş ve bilinçli sosyal medya kullanımı hakkında bilgilendirme yapılan seminerde, öğrenciler merak ettikleri konuları da soru-cevap şeklinde öğrenme fırsatı buldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu