Haberler

Keşan bu “düello”yu bekliyor

AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal ve CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu arasında basın üzerinden devam eden karşılıklı açıklamalarına ve soru-cevap diyaloğuna, Gaytancıoğlu’nun konuları canlı yayında tartışma daveti üzerine Aksal “Ben hazırım” diyerek nokta koydu.
7 Ocak 2020 Pazartesi günü CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Gaytancıoğlu; ekonomi, işsizlik, çiftçi desteklemeleri, esnafın durumu, Kanal İstanbul ve Libya Tezkeresi konularında iktidarı eleştirmiş, Aksal’a, kamuoyu önünde canlı yayında konuşmak, tartışmak üzere davette bulunmuştu.
Keşan Belediyesi’nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle 9 Ocak 2020 Perşembe günü düzenlediği öğle yemeğinde basınla bir araya gelen Aksal, kendisine bu davetin hatırlatılması üzerine, “Bizim çekinecek hiç bir şeyimiz yok, ben canlı yayında tartışmaya hazırım” demişti.
Aksal, kendisine yöneltilen soru ve Gaytancıoğlu’nun açıklamaları üzerine “Millet uzun yıllardır CHP’ye iktidar yüzü göstermedi. Bu zihniyetle giderlerse de daha uzun yıllar da iktidarı ancak rüyalarında görecekler. Bugüne kadar yapılmış bütün projelere karşı çıktılar. Gerçekleri söylediğimizde neden zor geliyor. Okan beye başımız dik. Her ortamda kendisi ile konuşuruz. <Utanmadan” kelimesini kullanmış, benim utanacak hiçbir şeyim yok, kendisini kınıyorum. Ne kendimin ne de şahsımın utanacak hiç bir şeyi yok. Okan beyin de bölge ile ilgili projeleri varsa getirsin tartışırız.” şeklinde konuştu.
Basında yer alan, her iki vekilin de “Canlı yayında tartışmaya hazırız” söylemleri üzerine kamuoyu bu yayının nerede ve ne zaman olacağını merak etmeye başladı.

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu