Haberler

Maaşların üst tabandan ödenmesi oy çokluğu ile kabul edildi

Keşan Belediyesi’nin bugünkü meclis toplantısında 4.maddede yer alan belediyede sözleşmeli personel çalıştırılması ve ücretlerinin tespit edilmesi görüşüldü.
Maddede CHP ve İYİ Parti grubu üst tabandan maaşların ödenmesi için oy kullanırken AK Parti ve MHP grubu ise alt taraftan ödenmesi için oy kullandı.
Konu hakkında konuşan CHP grup sözcüsü Feridun Tümer, alt ve üst taban arasında çok fazla bir fark olmadığını belirterek, üst tabana oy kullanacaklarını dile getirdi.
AK Parti grup sözcüsü Nehir Gergin ise, “Biz burada Belediye Başkanı’na yetki verilmesinden tarafız. Alt ya da üst taban arasında çalışan personele göre belediye başkanının ücret belirlenmesi konusunda yetki verilmesinden yanayız” dedi.
Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ise bütçenin durumunu belirterek “Bütçemiz %41’lerde seyrediyor. Ben alt taban öneriyorum. Bütçemizin sakıncalı olması halinde bu meclisimizin de cezai işlem uygulanacağından dolayı ben sorumlu olmak istemiyorum. Bütçemizin %41.8 olmasından dolayı ben alt tabanı öneriyorum.” dedi ve ardından oylamaya geçildi.

Oylamada CHP ve İYİ Parti grubu üst tabandan, AK Parti ve MHP kanadı da alt tabanı oylarken oy çokluğu ile üst taban kabul edildi.

Oylamanın ardından Helvacıoğlu “Bu konuda hukuksal işlem başlatacağımı da söylemek istiyorum, çünkü bütçeyi deliyoruz. Bu bölümdeki maaştan bir sene sorumluyuz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu