Çevre

Keşan Belediyesi’nin geri dönüşüm projesi “E-Atık Kahramanları” yarışmasının kazananları belli oldu

Keşan Belediyesi tarafından Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) ile imzaladığı protokol kapsamında düzenlenen “E Atık Kahramanları Yarışması” ödül töreni 22 Mart 2021 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Saat 12.00 sıralarında Keşan Belediyesi Meclis Salonu’nda başlayan programa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Hasan Özer Tutulmaz ile okul yöneticileri katıldı.

“1360 kg elektronik atık toplandı ve geri dönüşüme gönderildi”

Programda konuşan Helvacıoğlu, elektronik atık toplama ve geri dönüşüme kazandırılması ile ilgili, Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği ile protokol imzalandığını hatırlatarak, “TÜBİSAD; atık elektronik eşyaların toplanması ve geri dönüştürülmesi konusunda yetkilendirilmiş kuruluştur. Bu kapsamda; Keşan’daki okullarımız genelinde elektronik atık toplama yarışması düzenledik. ‘E-Atık Kahramanları Yarışması’ kapsamında; okullarımızın ve çevreci çocuklarımızın çabalarıyla 1360 kg elektronik atık toplandı ve geri dönüşüme gönderildi. Nüfusa oranla çok başarılı bir kampanya ortaya koyuldu. Ben tüm öğrencilerimizle gurur duyduğumuzu ifade ederek onlara Keşan halkı adına teşekkür ediyorum. Onların bu kampanyaya yoğun katılımı, bizleri çok mutlu etti.” dedi.

“Keşan Belediyesi olarak doğa dostu ve çevreci bir bilinç ile hareket ediyoruz”

Çocuklara çevre bilincini aşılayarak, geleceğin büyüklerini çevre konusunda ufak yaşta bilinçlendirmek istediklerini ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, “Böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmayı amaçlıyoruz. Gelişim çağındaki çocuklarımıza her atığın çöp olmadığını öğreterek, onlara ‘temiz toplum temiz çevre’ bilincini aşılamayı arzu ediyoruz. Bu ve benzeri nitelikte önemli kampanyalarla, çevre bilinci oluşturmaya devam edeceğiz. Çocuklarımıza ve gençlerimize doğal kaynakları korunan, sağlıklı, temiz bir çevre bırakabilmenin bilinciyle hareket edeceğiz. Elektronik atıkların ekonomiye geri kazandırılmasıyla, doğal kaynaklarımızı koruyor, enerji tasarrufu sağlıyor, atık miktarını azaltırken de geri dönüşüm ile geleceğe yatırım yapmış oluyoruz. İşte

tam da bu noktada; biz Keşan Belediyesi olarak yaptığımız tüm çalışmalarda doğa dostu ve çevreci bir bilinç ile hareket ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızı da bu konuda daha da bilinçli olmaya davet ediyoruz. Bu kampanya ile kıymetli bir işe imza atan değerli çocuklarımızla buradan tüm vatandaşlarımıza bir mesaj vermek istiyoruz. Elektronik atıkların geri dönüşümünün mümkün olduğunu tüm vatandaşlarımız bilmelidir çocuklarımız da bu konuda ailelerine karşı zorlayıcı olsunlar. Ben bu duygu ve temenniler ile kıymetli çocuklarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“E-Atık Kahramanları Yarışması’ kapsamında; Keşan Anafartalar İlkokulu 735, Ali Kale ve Kardeşleri İlkokulu 380, Sevgi Anaokulu 120, Keşan Fen Lisesi 85, Şehir Er Akın Buluş İlkokulu 40 kilogram elektronik atık toplarken, dereceye giren okullara ödülleri Helvacıoğlu tarafından verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu