GenelKeşanSağlıkSpor

Keşan Belediyesi’nin açık havada “Aktif Ol Zinde Kal” etkinlikleri başladı.. Gelemeyenler sosyal medyadan online katılabilecek

Keşan Belediyesi “Sağlık İçin Hareket Et” sloganı ile bugün yeniden başlattığı “Sağlıklı Yaşam İçin Egzersiz Etkinliği” ilgi gördü.

Konuyla dair yapılan açıklamada, etkinliğin hafta içi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 09.00-10.00 arasında Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde gerçekleştirileceği belirtildi.

Etkinlik öncesi konuşan Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik, şunları söyledi:
“Pandemi nedeniyle bir süre ara verdiğimiz “Aktif Ol Zinde Kal” egzersizlerimize tekrar start veriyoruz. Mürvet Buruk hocamız eşliğinde Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ne gelen vatandaşlarımızla egzersizlerimize başlayacağız. Pazartesi Çarşamba ve Cuma günleri saat 09.00-100 saatleri arasında bu etkinliğimiz devam edecek.
Spor alanlarımızda bakım onarım ve tadilatlar devam ediyor. Bu tadilat ve onarımlar bittikten sonra Kapalı Spor Salonu’muzda, statta da etkinliklerimiz olacak.
Aynı zamanda yelken etkinliklerimize de başlayacağız. Erikli’de Yelken Kulübü’nde hazırlıklarımız tamamladık. Orada da windsurf eğitimlerine başlamış bulunmaktayız. Bu eğitimlere katılmak isteyenler Kültür Müdürlüğü’müze ve Erikli’deki Yelken Kulübümüze kayıtlarını yaptırabilirler.”

Gedik’ten sonra söz alan Buruk da; “Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri buradayız. Buraya gelemeyenler de ekran başından, sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, bizlere evlerinde katılabilirler.
Mutlu kalın, hareketsiz kalmayın ama her zaman sporla kalın”
dedi.

Daha sonra etkinliğe katılan 35 kadın, Mürvet Buruk eşliğinde yaklaşık 1 saatlik egzersiz çalışmasını gerçekleştirdi.

Kadınlar da bu çalışmaların yeniden başlamasından mutluluk duyduklarını belirterek Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu