GündemKeşanSpor

Çalışmalar buraya kaydırıldı! Çamlıkent semt sahasının yeri değişti mi?

İspat Cami Mahallesi’nde zaman yapımına başlanacağı merak konusu olan semt sahası için arayışlar devam ediyor. Tartışmalara konu olan projenin Çamlıkent’teki ayağı için yeni yer arayışları başladı.

Bilindiği üzere Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Keşan ziyaretinde 11 mahalleye 11 ayrı semt sahası sözü vermiş, sonrasında Keşan Belediyesi konu ile ilgili çalışmalara başlamıştı. Geçen zamanının ardından mahallelerde bahse konu semt sahalarının hangi yerlerde olacağına dair yürütülen incelemeler sonrasında, işin Çamlıkent ayağına gelinmişti.


Çamlıkent’te site içinde başlayan kazı çalışmaları o sırada mahallelinin tepkisiyle karşılanırken, bölgeye yapılacak sahadan yükselecek seslerden rahatsız olunacağını söyleyen site sakinleri ile Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu arasında tartışmalar yaşanmıştı. Sonrasında gelişen olayların ardından bölgeye bölgeye semt sahasının yapılmayacağı ve 1 semt sahasının eksik olacağı söylenmişti.
Aradan haftalar geçerken, Mayıs ayının sonlarında Keşan Belediyesi’nin aynı bölgeye yapılacak semt sahası ile ilgili planlarını içeren çizimler gün yüzüne çıktı. Keşan Belediyesi’nin tartışmalara konu olan site içindeki alandan vazgeçmediği, çizimlerde açıkça belli olurken, kamelya ve otoparklarla tasvir edilen projenin haberin ardından gelen yorumların yönü bu kez pozitife çevrilmişti.

25 Mayıs tarihinde görücüye çıkan çizimlerin üzerinden henüz bir ay geçmeden, semt sahası için yer arayışları genişlemeye başladı. Gün içinde Rasim Ergene İlköğretim Okulu karşısındaki arazinin belediye ekipleri tarafından çizilerek işaretlendiği görülürken, bahse konu alanın Çamlıkent’e yapılacak semt sahası için değerlendirme aşamasında olduğu bilgisine ulaşıldı.
Keşan Belediyesi’nin yılan hikayesine dönen semt sahası için ne zaman hangi alanda karar kılacağı merak konusu oldu.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu