Genel

Keşan Belediyesi sahil çalışmaları hakkında bilgi verdi

Keşan Belediyesi, mücavir alan sorumluluğunda bulunan; Erikli, Yayla ve Danişment’te sahillerindeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde tüm hizmetlerini artıran Keşan Belediyesi’nin 25 araç ve yaklaşık 100 personeliyle sahil sakinleri ve misafirlerinin huzuru ve mutluluğunu artırmak için çalıştığı kaydedildi.

Keşan Belediyesi’nden 23 Haziran 2022 Perşembe günü yapılan açıklamada; mücavir alanlarda yürütülen çalışmalarla ilgili açıklama yapılarak bilgiler verildi.
Açıklamada; Erikli, Yayla ve Danişment sahillerindeki tüm sorumluluğun Keşan Belediyesi’ne ait olduğuna dikkat çekilirken, ihtiyaç ve beklentileri karşılamak için ilgili tüm personelin, araç ve ekipmanlara sahildeki vatandaşların hizmetinde olduğu bildirildi.

Sahillerde; kepçe, kamyon, vidanjör, kuka ve iş makineleri başta olmak üzere 25 araç ve sahillerdeki tüm vatandaşların ihtiyacını karşılayacak bilgi ve donanıma sahip 100’e yakın personelle çalışıldığına vurgu yapılan açıklamada; Erikli Sahili’ndeki su abone bağlantılarında %85 seviyesine ulaşıldığı belirtildi.

20 gün içerisinde geriye kalan %15’lik kısmın da tamamlanarak yol ve parke taş döşeme çalışmalarına hız verileceği kaydedilen açıklamada; “Hedefimize ve Erikli için mutlu sona çok az kaldı. Son olarak Erikli Caddesi, Kasımpatı Sokak ve Sedir Sokak’ta bağlantılarımızı gerçekleştiriyoruz. Bağlantılarımızı gerçekleştirdiğimiz cadde ve sokaklarda yol ve parke taş düzenleme çalışmalarımızı da titizlikle yürütüyoruz. Ekiplerimizle, tüm hızımızla yeni bağlantılar yapmaya devam ediyoruz. Erikli’mizin daha yaşanabilir, su sıkıntısı ve kesintisi yaşamayan, keyifli bir sahil şehri olması için çalışıyoruz. Bağlantılarımızı, abonelik yaptıranlara gerçekleştiriyor, abone olamayan sakinlerimizi sezonda su sıkıntısı yaşamaması için bir an önce abone bağlantılarını yaptırmaya davet ediyoruz.” denildi.

Açıklamada ayrıca Yayla Sahili’nde de her yıl yapılan deniz talaşı temizleme çalışmasının bu yıl da gerçekleştirildiğine vurgu yapıldı.

Yayla Sakinleri ile tatilini bu bölgede yapan misafirlerin daha keyifli, daha huzurlu ve daha sağlıklı bir tatil geçirmesi için çalışma yürütüldüğüne kayıt düşülürken, şunlar aktarıldı: “Vatandaşlarımızın sahil şeridinden daha iyi faydalanmaları için Yayla Sahili’nde, liman bölgesinde deniz ve kumsaldaki deniz talaşlarını temizliyoruz. Çevre hassasiyeti ile büyük bir titizlikle gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız sonucunda talaşları bölgeden kaldırıyoruz. Yayla Sahili sakinlerimizin ve tatilini bölgemizde geçirmeyi planlayan misafirlerimizin tatillerini en huzurlu ve keyifli şekilde geçirmesi için çalışıyoruz.”

Açıklamada, sezon süresince vatandaşların ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için Keşan Belediyesi ekipleri ve araçları ile iş makinelerinin sahillerdeki vatandaşların hizmetinde olduğu dile getirildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu