Haberler

Keşan Belediyesi, pazarın girişine dezenfeksiyon tüneli kurdu

Keşan Belediyesi Korona Virüs tedbirleri kapsamında 11 Nisan 2020 Cumartesi günü Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi?nde kurulacak halk pazarı girişine vatandaşlarının sağlığı korumak için dezenfeksiyon tüneli kurdu.

Tek noktadan giriş-çıkışa izin verilecek pazarın giriş kısmında yer alan dezenfeksiyon tüneline girildiğinde üst kısımda yer alan sensörler sayesinde giren kişi dezenfekte edilecek. Tünelin alt kısmında da ayakkabıların dezenfeksiyonunu sağlayacak ayak dezenfekte havuzu da konulacak.

Öte yandan bu hafta kurulacak Pazar, tedbirli ve kontrollü olarak kurulacak. Kompleks etrafında bulunan cadde ve sokaklarda ise pazar kurulumuna izin verilmeyecek. Zaruri ihtiyaç ürünlerinin dışında satışa izin verilmeyecek pazar saat 10:00’da açılacak ve saat 17:00’de kapatılacak.

Pazar esnafının koruyucu maske ve eldiven kullanımının zorunlu olacağı pazara 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar alınmayacak, eğer bu kişilerin pazar yeri içerisinde tespiti yapılırsa idari para cezası uygulanacak.

Tezgah araları ile geçiş yollarına çöp, kap, ürün ve benzeri ürün koyarak işgal edilmesine izin verilmeyecek pazarda ihlal yapan kişilere idari yaptırımlar uygulanacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu