Haberler

Sokaklar sakin, vatandaş dikkatli

Koronavirüs salgınına karşı getirilen sokağa çıkma kısıtlamaları doğrultusunda Keşan’da hissedilir düzeyde durgunluk göze çarptı.
Türkiye’de 11 Mart’ta ilk koronavirüs vakasının ortaya çıkması sonrasında alınan önlemler ve sokağa çıkma konusunda uygulanan kısıtlamalar sonrasında caddeler ve sokaklar sessizliğe büründü.

Çarşı merkezi girişlerinde ateşleri ölçüldükten sonra maskeleri olmayan vatandaşlara ücretsiz maske verilen noktalardan maske temin edip girişine bu şekilde müsaade edilen vatandaşların gittikleri sadece banka ve kuruyemişçilerin önlerinde kuyruklar oluşurken, uzayıp giden bu kuyruklarda vatandaşların sosyal mesafe kuralına daha fazla uyduğu görüldü. Aralarında boşluk bırakan vatandaşlar, dışarı sadece işleri için çıktıklarını çok zaman geçirmeden eve gideceklerini söyledi.

Tüm bunların yanında insanların çıkmamaya gayret ettiği sokaklarda onların yerini ise sokak hayvanları aldı. Boş sokaklarda dilekdikleri gibi gezen kedi ve köpekler güneşli havanın tadını normal zamanda adım dahi atamadıkları ana arterlere güneşlenerek çıkardı.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu