Haberler

Keşan Belediye Meclisi, oy birliği ile “Müdürlük” olarak devam etmesine karar verdi

Keşan Belediye Meclisi’nin Mart ayı oturumunda; 2009 yılında Keşan Belediyesi bünyesinde kurulan ve 2019 yılı Mayıs ayında Belediye Meclisi kararıyla kapatılması onaylanan, o tarihten bu yana Keşan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde alt birim olarak faaliyetlerini sürdüren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü‘nün yeniden müdürlük olarak faaliyetlerine devam etmesine karar verildi.
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “1 yıl önce bazı nedenlerle kapattık. Günümüzde çevre konuları dünyanın da öncelikli konuları arasında. Müdürlüğümüz, pek çok alana bakan önemli bir müdürlük oldu. Biz de müdürlüğümüzü geliştirerek yeniden hizmet vermesini sağlamak istiyoruz. Burada kimse iki ileri bir geri yaptığımız kanısına varmasın. Öyle düşünen olursa da özür dileriz.” şeklinde konuştu.
Konu, bugün (5 Mart 2020) gerçekleştirilen Keşan Belediye Meclisi’nde şu şekilde gündeme geldi;
“Belediyemiz birimlerinden Strateji Geliştirme Müdürlüğünün kapatılarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bünyesinde Strateji Geliştirme Birimi olarak görevlendirilmesine, kapanan Müdürlük yerine Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Açılmasının görüşülüp onaya sunulması.”

Madde, Keşan Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

Haberin videosunu kısa süre içinde buradan izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu