Haberler

Keşan Belediye Meclisi 10 Eylül’de toplanacak

Keşan Belediye Meclisi‘nin Eylül Ayı Olağan Toplantısı, 10 Eylül 2020 Perşembe günü gerçekleştirilecek. Toplam 10 madde üzerinde yapılacak olan görüşmelerle devam edecek olan toplantıda, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, tartışmalara konu olan Erikli‘ye getirilecek su ve pazaryerinin üzerinin kapatılması hakkında son gelişmeleri anlatacak..

Keşan Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda düzenlenecek, saat 15.00’te başlayacak toplantı, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında toplanacak.

Toplantıda ele alınıp karara bağlanacak maddeler şöyle;

GÜNDEM:

1- Yıl boyu Üretim ve İstihdam ile Okula Giden Mutlu Çocuklar Projesinde yapılacak işlemler için Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yetki verilmesinin görüşülerek karara bağlanması.

2- Belediyemize ait mezbaha tesisinde yer alan mevcut arıtma tesisinde iyileştirme çalışmaları, revizyon ve kapasite artırımının yapılması hususunun görüşülerek karara bağlanması.

3- Tarihi Kentler Birliği’ne Belediye Başkanları doğal üye olmakla birlikte Belediyemizin, Tarihi Kentler Birliğine üye olmasının onaya sunulması, kabul edilmesi halinde 1 asil, 1 yedek üyenin belirlenmesinin görüşülerek karara bağlanması.

4- Belediyemiz elinde mevcut olan norm kadroda düzenleme yapılmasının görüşülerek karara bağlanması.

5- Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün kurulmasının görüşülerek karara bağlanması.

6- Keşan genelinde yeni yapılaşmalarda uygulanacak ön bahçe mesafesinin belirlenmesinde mevcut binaların istikamet alınmasına ait plan notu değişikliğinin görüşülerek karara bağlanması.

7- İzzetiye (Keşan-Edirne) 1/5.000 Ölçekli İlave Nazım İmar Planı (NİP-40155) ve İzzetiye (Keşan-Edirne) 1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planı (UİP-40156) için 2. askı sürecinde gelen 2 adet itiraz dilekçesinin görüşülerek karara bağlanması.

8- Sayın Mesude Kılıç tarafından Belediyemize verilen dilekçeye istinaden, Aşağı Zaferiye Mahallesi, 884 ada, 5 numaralı parselin 5.00 metre olan ön bahçe mesafesinin 3.50 metre olarak yeniden belirlenmesine ilişkin plan değişikliği talebinin görüşülerek karara bağlanması.

9- Keşan (Edirne) Yukarı Zaferiye Mahallesi, Uygulama İmar Planı değişikliğinin (1317-1318 numaralı yapı adaları) görüşülerek karara bağlanması.

10- Dilek ve temenniler.

Ayrıca Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,

– Pazar Yeri Üstünün kapatılması ve

– Erikli’ye Su Getirilmesi hakkında Meclis’e ve kamuoyuna bilgi verecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı