CANLI YAYIN

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu kar yağışının ardından bölgedeki son durumu değerlendirdi

Dün gece Balkanlar’dan yurda giren kar yağışı tüm Trakya’yı etkisi altına aldı. Aralıklarla devam eden kar ve tipi hayatı olumsuz etkiliyor.
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘na, Keşan Belediyesi’nin çalışmalarını ve bağlı köyler ile mahallelerde herhangi bir olumsuzluk yaşanıp yaşanmadığını sorduk.

Trakya’daki kuraklığa dikkat çeken ve Keşan’da son 2 yılın en büyük kar yağışının yaşandığını belirten Helvacıoğlu; “Belediye ekiplerimiz sabaha karşı teyakkuza geçti. Tuzlama, solüsyon, kar küreme dahil yaklaşık 50 – 60 kişilik ekibimiz ve araçlarımızla birlikte sabahın 5’inde yollara çıktık. Karayollarıyla da istişare yapıp çalışmaları başlattık. Köy yollarımız dahil, şehiriçi ve mahalle aralarında da kapalı yolumuz yok.

Paşayiğit Mahallemizde yüksek olmasından kaynaklı bir kar yoğunlu vardı. Oradaki çalışmaları da saat 11:00 – 12:00 gibi tamamladık. Şükür 12 saattir devam eden kar yağışına rağmen şehrimizde bir problem yok. Trafik akışı devam ediyor. Olağanüstü çaba sarf ederek çalışmaları sürdüren Keşan Belediyesi ekiplerine teşekkür ederim. Bu dönemde pandemi tedbirleri kadar yağmura, kara, yaşama ihtiyacımız var. Kar yağışı bizlere moral oldu, yüzlerimizi güldürdü. Keşan’daki barajlardaki %8 doluluk oranı yağmur ve kar yağışı ile birlikte %15 – 20 seviyesine yükseldi. Önümüzdeki hafta da yağmur bekleniyor. Ama yetmez, vatandaşlarımıza suyun paradan kıymetli olduğunu ve su tasarrufunun önemini bir kez daha hatırlatmak isterim.” şeklinde konuştu.

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu