CANLI YAYIN

Keşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu; “Engelli derneklerimiz bu vakfın çatısı altında bir araya gelecek”

3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle düzenlenen Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ve saat 11:00’de başlayan törende konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi’nin kent genelinde sürdürdüğü engelsiz yaşam çalışmalarını sıralayarak, “Biz yapılan tüm bu çalışmaları bir lütuf olarak değil hakların sahiplerine teslim edilmesi olarak değerlendiriyoruz.” dedi.
Helvacıoğlu, törende yaptığı konuşmada; Keşan Belediyesine, derneklere, engelli okullarına ve Keşan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne gelen talepler doğrultusunda belirlenen 14 vatandaş için temin edilen akülü engelli araçlarının da engelli ailelerin evlerine teslim edileceğini belirtti.

KİSEV’in hazırlık çalışmaları tamamlandı

Konuşmasına, “Bugün bir müjdemiz daha var!” diyerek devam eden Helvacıoğlu, Keşan’da yaşayan tüm engellileri bir araya getirecek olan KİSEV‘in hazırlık çalışmalarını tamamladıklarını ve vakfın 2021 yılında faaliyetlerine başlayabileceği kaydetti.
Keşan İyilik Sağlık Eğitim Vakfı (KİSEV)’nın amacının engelli derneklerini bir çatı altında toplamayı amaçladığını ve Keşan Belediyesi’nin desteklerini de bu vakıf üzerinden vereceğini aktaran Helvacıoğlu, “Siyaset üstü bir dernek olacak. Onlar yönetecekler. Mekanları, parkları, yaşam alanları, araçları, çalışanları olacak. Görev süremiz boyunca da onları yalnız bırakmayacak, hayatlarını kolaylaştıracak projeleri de himaye etmeye devam edeceğiz. Bu vakıf aynı zamanda istihdam da üretecek. Her kurum kuruluşta istihdam kaynaklı çalışmalar da yapacak. Birlikten rahmet olduğunu Keşan göstermeli.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu