Genel

Keşan 30 Ağustos’u coşku ve gururla kutladı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türk ordusunun 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’ta zaferiyle sonuçlanan ve dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçen Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 100. yıldönümü 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Keşan’da da gururla kutlandı.

Saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunumu ile başlayan etkinlikte öncelikle Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Keşan Kaymakamlığı, Keşan Garnizon Komutanlığı ve Keşan Belediyesi çelenklerinin sunumunun akabinde bulunan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte açılışı yapılan program daha sona Keşan Kaymakamlığı makamında Kaymakam Cemalettin Yılmaz’ın tebrikleri kabulü ile devam etti ve ardından tören geçişi yapıldı.

Bayrak ve flamalar, askeri birlikler ve polis ekipleri tarafından oluşturulan tören kortej Cumhuriyet Meydanı’nda bulunun kalabalığı selamlarken, geçiş töreni heyecan ile izlendi.

Çocukların ve ailelerin büyük katılım gösterdiği Zafer Bayramı kutlaması, ellerde bayraklar ve dillerde marşlar ile son buldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu