Keşan

Kent Meydanı inşaat alanında yer altına iniliyor

Keşan Kent Meydanı projesinde kazı çalışmaları devam ediyor. Güvenlik bariyerlerinin arkasında süren çalışmaların, bölgenin taş zemini sebebiyle uzama ihtimali bulunuyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü tarafından proje ihalesi yapılan Keşan Kent Meydanı düzenlemesi işi kapsamında yüklenici firma tarafından çalışmalara geçtiğimiz hafta çalışmalara başlandı.


Eski Köy Garajı ve Atatürk Parkı çevresi güvenlik önlemleri gereği çitle çevrilirken, bariyerlerin ardında hummalı çalışmalar sürüyor. Faaliyetler kapsamında alana giren iş makinaları daha önceden köy garajı olarak kullanılan alanda kazı çalınmalarına başladı.


Otopark olması planlanan alanda yapılan kazılarda şimdilik 2 metre derinliğe ulaşılırken, yer yer 8 metre kadar derine inilmesi bekleniyor. Öte yandan köy garajındaki otopark çalışmaları nedeniyle yapacak kazılar zeminin sert taş olması nedeniyle uzun sürmesi de beklenirken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na yetiştirilmeye çalışılan alandaki inşaatın Haziran ayı sonuna kadar sarkma ihtimali de bulunuyor.


Konu hakkında daha önce basına konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Firma en geç 30 Haziran 2023’te teslim edeceğini beyan ediyor. Ancak bizim hedefimiz 19 Mayıs. Gençlik ve Spor Bayramımızı meydanımızda kutlamak istiyoruz.” demişti.

Kent Meydanı çalışmaları kapsamında devam edecek faaliyetler, Atatürk Parkı içinde bulunan mermer alanların kırımının yapılması ve bölgede ağaçlandırma çalışmalarının yapılması ile devam edecek. Daha önceli açıklamalarda, mevcut alandaki ağaçların sökülmeyeceğini 71 adet ağaç ile 2 bine yakın süs bitkisinin de ekleneceğini kaydedilmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu