Haberler

Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Helvacıoğlu’nun eleştirilerine cevap verdi

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘nun eleştirileri ve ‘Kent Konseyi Başkanı’ı tanımıyorum, yönetim kurulları var mı onu da bilmiyorum’ şeklindeki sözlerinin ardından; Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu, bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.
Helvacıoğlu’nun eleştirilerini cevaplayan konsey yönetimi “Keşke sayın Belediye Başkanı, sorun gördüğü konular ile birlikte yapılmasını istediği konuların görüşüleceği bir toplantı talebinde bulunsaydı.” dedi.

25 Ağustos Salı, saat 19.30 sıralarında gerçekleştirilen basın açıklamasına Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz ve Yürütme Kurulu üyeleri katıldı.
Açıklamayı, Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu adına Aysena Gündoğan okudu.

Gündoğan tarafından okunan açıklama şöyle: “Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki Sayın Belediye Başkanı da belediye adına Keşan Kent Konseyi?nin üyesi ve bileşenidir. Bizler ilkesel olarak Kent Konseyi üyelerimiz, bileşenlerimiz ile basın önünde tartışmaktan kaçındık. Bunu doğru bulmadığımızı belirttik ve bu kararımıza uymaya çalıştık. Kent Konseyi olarak üyelerimiz yani bileşenlerimiz ile tartışma yerimiz genişletilmiş genel meclisimizdir. Toplumsal yarar veya zarar içeren herhangi bir konu veya sorun üzerine bileşenlerimizden birisi genişletilmiş genel meclisimizin toplanmasını talep etmesi durumunda bizler meclisi toplar ve sorun olan konu ve sorunları tüm detayları ile tartışırız. Bu güne kadar hiçbir bileşenimizden böyle bir talep gelmedi. Keşke Sayın Belediye Başkanı bu konuda ilk olsaydı. Sorun gördüğü konular ile birlikte yapılmasını istediği konuların görüşüleceği bir toplantı talebinde bulunsaydı.”

Keşan Kent Konseyi olarak kent sorunlarını, çevre ve ekoloji sorunlarını, sosyal ve toplumsal sorunları tüm yaşam alanlarımızı kapsayacak şekilde bir bütün olarak görmekteyiz. Bu anlamda oluşturduğumuz çalışma programımızın ana başlıklarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Kadın El Emeği Birimi açıldı, çalışmalarını sürdürüyor.
  • Madde bağımlılığı rehabilite, takip ve danışma merkezi.
  • Keşan’da deprem gerçeği. Keşan depreme hazır mı?
  • Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon Merkezi ve Huzur Evi.
  • Sazlıdere-Gökçetepe arasına yapılmak istenen FSRU Limanı ve Kara Boru Hattı.
  • MUÇEV adlı şirkete işgal ettiren Saros sahilleri.

Bu konular hakkında neler yapıldığı 26 Ağustos Çarşamba günü, saat 13.30’da Keşan FM’de yayınlanan, “Bunu Konuşalım” programında Kent Konseyi Başkanımız Hasan Karagöz tarafından gerekli bilgiler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kent Konseyi Yürütme Kurulumuz 10 kişidir. Bu güne kadar tüm kararlar oy birliği ile alınmıştır. Yürütme Kurulu üyelerimizin iş durumları nedeniyle kararların hayata geçirilmesinde sayın başkanımız önde görülmüş olabilir. Konseyi her durum ve koşulda temsile yetkilidir. Gerekli durumlarda yürütme kurulumuzdan yeterli temsil yanında bulunmaktadır. Bunun sorun gibi göstermek anlaşılır değildir.
Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.”

Helvacıoğlu, “Kent Konseyi’nin çalışmalarında siyasi art niyet var” dedi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu