Haberler

Karadeniz gazı ve yatırımları değerlendiren Kılınç; “Türkiye’yi hak ettiği seviyeye çıkaracağız”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Türkiye gündemi ile ilgili değerlendirmede bulundu. Karadeniz’de bulunan doğalgaz rezervinden yenilenebilir enerjiye, konut satışlarından son dönem korona virüs vaka sayılarına kadar bir çok farklı konuda çeşitli açıklamalar yapan Kılınç, “Attığımız adımlar enerji  dışa bağımlılığımız ortadan kaldırmak için hayati öneme sahiptir” dedi.
Kılınç tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, beklenen müjdeyi açıkladı. Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz‘de gerçekleştirdik. 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi  bulduk. Hedefimiz 2023’te Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır.”

“Çalışmalarımızın meyvesini aldık”

“İlmik ilmik dokuyarak yürütülen çalışmaların en büyük meyvesini almış olduk. Büyüyen Türkiye’nin Rüzgarını Arkamıza Aldık. Bizim rotamız istikrar; pusulamız gelecektir. Ardından gelecek yeni keşiflerin müjdesi olacaktır.
Rabbim bizlere görülmedik zenginlikte bir kapı açtı. Yarın benzer kapılar başka yerlerde önümüze açılacaktır. Artık bu alanda en üst lige çıkmış bir Türkiye var. Bu bir devrimdir ve müjde kadar önemlidir. Her başarının ardın da ,her umut yolculuğunun ilk adımında inançla çalışan, Cumhurbaşkanımız  ve AK Parti Genel Başkanımız  Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanımız Sn. Berat Albayrak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn. Fatih Dönmez ile birlikte çalışan yol arkadaşlarımıza minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.”

“Güneş Paneli sektöründe liderliğe taşıyacağız”

“Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Başkent  Organize Sanayi Bölgesi’ndeki  Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikasının açılışını yaptı. 400 Milyon dolarlık bir yatırımla 100 bin metrekare kapalı alanda kurulan ve 1400 insanımıza istihdam imkanı sunan tesisimizi Güneş Paneli sektöründe liderliğe taşıyacağımıza  inanıyoruz. Yenilenebilir enerji olayı gerçekten bizler için çok önemlidir. “Artık sadece üretmek yetmiyor, Şirketlerimizin inovasyona araştırma geliştirme faaliyetlerine de ağırlık vermesi gerekiyor.”

Güneş panelleri ve bileşenlerine harcadığımız milyonlarca dolarlık ithalatın önüne geçeceğiz. Dünyanın birçok ülkesinde Korona  Virüs nedeniyle yatırımlar durmuşken  Türkiye özel sektörü ve kamu kurumlarıyla özgün bir yol izliyor.”

“Vaka sayısındaki kısmi artış, kontrolümüz altında”

“Salgınla mücadelemizi sekteye uğratmadık, yatırımlarımızı durdurmadık. 800 bin insanın canına mal olan krizin üstesinden gelmek kolay değildir.  Sadece sosyal hayatı değil,  günlük yaşantımızın her alanını etkilemiştir. Ülkemiz aldığı tedbirler ve attığı adımlarla krizi en başarılı şekilde yürüten ülkelerdendir.  Vaka sayısında kısmi artış yaşansa da salgın kontrolümüzün altındadır. Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca ve gece – gündüz demeden çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.

“Konut satışlarında tarihi rekor kırdık”

Türkiye genelinde konut satışları Temmuzda %125 artarak tarihi bir rekora imza attık. Elektrik tüketimi  verileri artış eğilimde. Hidrokarbon arama faaliyetlerimize hız kazandırdık. Akdeniz’de attığımız adımlar enerji  dışa bağımlılığımız ortadan kaldırmak için hayati öneme sahiptir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu