Haberler

Kemik: “İkamet ettiğiniz yerde kalın”

Corona virüs tedbirleri dolayısıyla köylerde uygulanan önlemleri anlatan Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik, Keşan?ın köylerindeki son durumu değerlendi. Kemik, ?Köy muhtarlarımız adeta bir görünmez kahraman olarak 7/24 canla başla çalışıyor, köylerde bir sorumunuz yok, sorun sahillerde oluşan kalabalık” dedi.

“Muhtarlar görünmez kahramanlar olarak çalışıyor”

Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik, 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmasının sınırlandırılmasından sonra kendilerine yardım için köy muhtarlarının durumun ciddiyetini idrak ederek sıkı bir çalışma içerisine girdiklerini belirtti. “Muhtarlarımız köylerine hakim. Maaşını çekemeyen vatandaşlarının maaşlarını bankalara gidip çekiyor, sağlıkla ilgili olan ve diğer sorunlarını çözüyor. Muhtarlarımız inanılmaz bir şekilde çalışıyor. Hepsi birer görünmez kahraman. Arabasına binip günde bazen 7 kez 10 kez Keşan’a gelip giden muhtarlarımız var. Hiçbir şeyden kaçmadan görünmez kahraman olarak mücadele ediyoruz.” dedi.

“Asıl sorun Keşan dışından gelenler”

Köylerde yaşayan vatandaşlardan yana muhtarların özverili çalışmaları sebebiyle şimdiye kadar bir sorun bulunmadığını belirten ve olmaması için de çalışacaklarını söyleyen Kemik, asıl sorunun başta İstanbul olmak üzere corona virüs tehdidi dolaysıyla sahil köylerine gelerek burada yaşayan vatandaşların oluşturduğu yoğunluk olduğuna dikkat çekti. Kemik “Virüs tehlikesinden kaçıp gelen vatandaşların yüzde 80?i havaların soğuk gitmesi sebebiyle odun ve kömür ihtiyacı olduğunu söylüyor. Sahillerle ilgilenen muhtarlarımız zorlanıyor bu konuda.” dedi. Yoğunluğun yanında köylere kayıtlı olmamaları sebebiyle kendilerine ulaşmakta güçlük çektiklerini ifade eden Kemik şu sözleri söyledi: ?Bizim köylerimizde bulunan vatandaşlarımızın tüm listeleri bizde; ancak sahillerde kayıtsız olan kişiler de var. İstanbul’a kayıtlı ve buraya gelmişler. Bu şekilde devam ederlerse yoğunluk sebebiyle sahiller patlayacak. Bizim aile hekimleri de cevap veremeyecek bu şekilde. Kimseye gelmeyin diyemeyiz. Şu anda herkes ikamet ettiği yerde kalırsa bizim için de daha iyi olur. Şu anda herkesin evinde kalması gerek.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu