Haberler

Zabıta ekipleri Keşan’da fırın ve marketleri denetliyor

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri corona virüs tedbirleri dolayısıyla yaptıkları denetimleri sıkılaştırdı. Ekipler, market ve fırınlarda yaptıkları çalışmalarda ekmeklerin poşetlenmesi şartını arıyor.Corona virüs (COVID-19) salgının Türkiye’de görülmesi üzerine bakanlıklar tarafından sürekli olarak yeni genelgeler yayınlanıyor. Salgının yayılması tehlikesine karşı uygulanacak tedbirler ise kritik öneme sahip.
Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de bu kapsamda denetimlerine devam ediyor.
Firma sahiplerine ve çalışanlarına hijyenle ilgili bilgi veren ekipler, ürünlerin poşetlenmesi, sosyal mesafe ve diğer konularda da uyarılarda bulunuyor.


Yapılan denetimlerde ilk kontrolü ekmeklerin poşet içinde olmasına dikkat eden zabıtalar, “Kasa önlerindeki mesafe aralıkları çok önemli, 1’er metrelik aralıklar bırakmalarını istiyoruz marketlerden. Aynı zamanda market içinde yoğunluk olmaması da önemli. Marketlerin girişinde de dezenfektan kutusu olması gerekiyor.” şeklinde bilgilendirmede bulundu.
Aynı zamanda ekmek üreten fırınlar da denetleniyor. Burada kontrollerini yapan ekipler, ekmek hamuru açan ustaların maske, bone kullanımlarını ve hijyenik üretim için gerekli şartları karşılayıp karşılamadıklarını denetliyorlar.
Aynı zamanda fırınlarda müşterilerin ekmek alıp para verdikleri kasalarda çalışan personelin aynı elle para ve ekmeğe dokunmaması konusunda bilgilendirmede bulunuluyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu