ÇevreKeşan

Dinçer soruyor: “Helvacıoğlu mücavir alanlara hizmette ‘oy siyaseti’ mi güdüyor?

Başta Yayla sahilleri olmak üzere Saros Körfezi’ndeki sorunlar karşısında belirttiği fikiriyle bilinen Yayla sakini Ahmet Dinçer, Keşan Belediyesi’nin mücavir alanı olan Yayla’da henüz belirgin bir çalışma yapılmamasına dikkat çekti. Keşan Belediyesi tarafından geçtiğimiz sene çekilen fotoğraflar ve yayınlanan haberler dolayısıyla bölge sakinlernin umut bağladıklarını ancak aradan ayla geçmesine rağmen elle tutulur bir sürecin başlamadığını belirten Yayla sakini Dinçer: “Yayla Sahili alfabedeki 28 sırasını mı beklemektedir?” diye sordu.

Sözlerine geçen ya sezonu öncesi Keşan Belediyesi tarafından yapılan paylaşımlara gönderme yaparak başlayan Dinçer, “275 gün önce yani 04 Ağustos 2020 tarihinde Keşan Belediye Başkanımız sayın Mustafa Helvacıoğlu canlı yayında Keşan İlçe merkezi ve mücavir alanlara yapılacak yol ve kaldırım hizmetleri ile ilgili yapılan ihale sonucu kazanan firma yetkilileriyle sözleşme imzalamıştı. Geçen 9 aylık dönemde Keşan İlçe merkezi ve mahallelerinde hakikaten takdire değer bir çalışma yaparak kilometrelerce yol ve kaldırım çalışması bitirildi. Takip ettiğimiz kadarıyla da bu çalışmalara en son merhum Metin Çırpan caddesinde devam ediliyor. Bu nedenle sayın Helvacıoğlu’na 43 yıllık fahri 24 yıllık ikameti Yayla Sahilinde olan kendisini bir Keşanlı olarak hisseden sade bir vatandaş olarak, Keşan’a yaptığı hizmetler ve kazandırdığı vizyon için teşekkür ediyorum.


Son iki yıldır sayın başkanımız Fen işleri ekibiyle Mart veya Nisan aylarında mücavir alanları dolaşırken, Yayla Sahiline de gelip ekibiyle birlikte resimler çekilerek, sezon öncesi yapılacak işleri planlıyor, Bu haberleri de sosyal medya sayfalarında paylaşarak bizlere umut dağıtıyor.
2020 yılının son aylarında TREDAŞ tarafından Yayla Sahilinde yapılan alt yapı ve yeni aydınlatma direkleri dikim çalışmaları nedeniyle bir çok ana cadde ve sokaklarda yollar yapılan kazım çalışmaları nedeniyle araç trafiğini ve yürüyüşleri engellemektedir. Bu konuda defalarca Keşan Belediyesi’ne resim ve uyarı mesajları gönderdim. En son 25 gün önce Fen işlerinden bir yetkili beni telefonla arayarak bayrama kadar mutlaka bu mağduriyetlerin giderileceğini imkanlar dahilinde yol çalışmalarına başlanacağını bildirdi. İki gün önce Keşan Belediyesi sayfasında ve yerel Medya da paylaşılan bir haberde “Keşan Belediyesi mücavir alanlarda 15 bin kişiye hizmet ediyor” başlığını gördük. Haberin içeriğine baktığımız da dal, budak ve çevre temizliği vardı. Elbette ki hizmet hizmettir hiç birini küçümsemiyor ve teşekkür ediyoruz…Konunun başlığında yazdığım gibi gerçekten merak ediyorum.
Keşan merkez ve mücavir alanlara yapılan bu hizmetler alfabetik sıraya göre mi yapılıyor? Aradan 275 gün geçip de 275 cm bile yol ve kaldırım yapılmayan Yayla Sahili alfabedeki 28 sırasını mı beklemektedir? Yoksa mücavir alan olarak kullandığımız oylar sadece muhtar ve il genel meclisi seçimlerinde geçerli olduğu için “oyunu aldığım bölgeye hizmet önceliğim olur” siyasi düşüncesinin bir ürünü müdür? Sayın başkanım gerçek anlamda matematiksel olarak Keşan’dan alacağınız tek bir oyun bile sizi tekrar 5 yıl belediye başkanı yapma gücü vardır. Fakat şunu da unutmayın: Mücavir alanlara yapacağınız hizmetlerle de bizlerden alacağınız bir hayır duanın çok büyük bir manevi değeri vardır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu