Asayiş

Kazada kaybettikleri yakınlarının ölümüne neden olan sürücüyü gören kalabalık, ortalığı birbirine kattı

Önceki aylarda Paşayiğit’te meydana gelen trafik kazasında, yakınlarının ölümüne neden olan aracın sürücüsü ile karşılaşan bir grup vatandaş sürücüyü darp etti. Çevredeki bir berbere sığınan şahıs saldırıya uğramaktan kaçamazken, öfkeli kalabalık yakınlarına çarpan araca da saldırdı.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz yılın Kasım ayında Paşayiğit Mahallesi’nde trafik kazası meydana gelmiş, şehirler arası yolda meydana gelen kaza Ozan Mutlu isimli bir kişinin ölümüyle sonuçlanmıştı. Mutlu’ya çarpan aracın sürücüsü A.D. ise bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılmıştı.


Söz konusu kazada hayatını kaybeden Mutlu’nun yakınları, A.D.’yi bugün Kurtuluş Caddesi üzerindeki bir kahvehanede gördü daha sonra aralarında kavga başladı. Saldırıdan bir anlık kurtulan A.D. kaçarak cadde üzerinde yer alan bir berber dükkanına sığındı; ancak Mutlu’nun yakınları onu takip etmeye devam etti. Berber dükkanının önüne gelen çok sayıda kişi ellerindeki sopa ve bölgede bulunan merdiven trabzanı parçaları ile berber dükkanını kapısına dayandı. Öfkeli kalabalık çevredeki yakınlar tarafından yatıştırılmaya çalışılsa da sonuç alınamadı. O sırada gruptaki kişiler berber dükkanının camlarını kırarak içeri girdi ve saklanan A.D.’yi darp etmeye devam etti.


Çok kişi arasında kalan A.D.’nin yardımına bir yakını bir arabayla geldi. Bahse konu kazaya karışan 22 UF 222 plakalı otomobili gören Mutlu’nun yakınları bu kez de arabaya saldırdı. Çevrede bulunan bir mermeri ön camdan içeri sokan şahıslar, daha sonra arka camı da kırarak arabaya zarar vermeye devam etti.
Bu sırada olayın haber verilmesi üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.


Yaralı A.D, ambulansla hastaneye kaldırılırken, polisler de kavgaya karışan bazı kişileri gözaltına aldı.
Olay sırasında saldırıda bulunan bazı kişilerin, berbere “Bırak öldürelim, neyse zararın karşılarız.” dediği öğrenildi.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu