Sağlık

Kaymakam Yılmaz Kovid-19 tedbirleri konusunda Keşan merkezde ve köylerde yürütülen çalışmaları denetledi

Çok yüksek riskli illerden Edirne’de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görülen ev ve apartmanlarda dezenfekte çalışmaları devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı’nın 3 haftadır yayınladığı, 100 bin nüfusa göre değerlendirilen risk haritasında “kırmızı” ile kodlanan Edirne’nin tüm ilçe, belde ve köylerinde dezenfekte çalışmaları sürerken, “Dinamik Denetim Modeli” kapsamında sıklaşan denetimlerle birlikte şehri yönetenler, yürütülen çalışmaları yerinde inceliyor ve vatandaşlara hatırlatmada bulunuyor.

Keşan’ın günlük vaka sayılarıyla Edirne genelindeki vaka artışlarına önemli etkisi olduğunu dile getiren yöneticiler, vatandaşlardan tedbirler konusunda taviz vermemesini istiyor.
Bu kapsamda, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz da, Keşan merkezde ev ve apartmanlarda gerçekleştirilen dezenfekte çalışmalarını yürüten ekipleri denetledi.
Apartman sakinleri ve yöneticileri ile görüşen Kaymakam Yılmaz, mücadelenin sürdüğünü, özellikle ev ve komşu ziyaretlerinin yapılmaması gerektiğini ve bu konuda İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca cezai işlem uygulandığını hatırlattı.

Yılmaz, dezenfekte çalışmalarının yanı sıra, yeni tip koronavirüs denetimleri kapsamında Maltepe ve Boztepe köyleri ile Paşayiğit Mahallesi’ne giderek incelemede bulundu.
Denetimlere Keşan İlçe Sağlık Müdürü Hakan Çetin de katıldı. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu