Haberler

Kavga ihbarına giden polis, iki ayrı silah ele geçirdi, 2 kişiyi gözaltına aldı, 1 kişi aranıyor..

Olay 3 Temmuz Cuma gecesi saat 02.00 sıralarında Yeni Mescit Mahallesi’nde gerçekleşti.

Edinilen bilgiye göre, mahallede kavga olduğu ihbarını değerlendiren Keşan İlçe Emniyeti’ne bağlı ekipler, olay yerine vardıklarında tarafların uzlaşmış olması ve kimsenin şikayetçi olmaması nedeniyle oradan ayrıldı.
Olayın üzerinden 20 dakika geçtikten sonra, bu kez Doğan Sokak üzerinde silahla havaya ateş açıldığının bilgisini alan ekipler bölgeye geçti.
Ekipleri olay yerinde karşılayan E.B. polislere olayla ilgili olarak, kendisinin evininin önünde bulunduğu sırada, Y.Ç. ve .D.Ç. isimli iki kişinin pompalı tüfeklerle havaya ateş açtıklarını ve bölgeden uzaklaştığını söyledi.

Olay yerinde inceleme yapan ekipler, 5 boş 1 dolu olmak üzere 6 adet kartuş ele geçirdi. Şüphelileri yakalamak için çalışmalarını sürdüren ve olayda kullanılan silahların yerine dair bilgi edinen ekipler, Keşan Belediye Binası yakınlarındaki bir çöp konteyneri içerisinde; 1 adet siyah renkte Magmum Marka dürbünlü silah (içeresinde 6 adet fişekle) ve yine 1 adet kahverengi renkte Magmum Marka (içerisinde 4 adet fişekle) silah ele geçirdi.

Çalışmalar devam ederken, o sırada olay yerinin yakınında bulunan Y. Ç. ve Ü. D. İsimli şahıslar ekipler tarafından fark edildi ve yakalandı.
Y.C. ve Ü.D., ilk ifadelerinde, silahların kendilerine ait olduğunu ancak olayda kendilerinin silah kullanmadıklarını bildirdi.
Konu ile alakalı olarak, şahıslar hakkında; “6136 SKM ve Kasten Genel Güvenliği Tehlikeye Düşürmek”ten soruşturma başlatıldı.
Y. Ç. ve Ü. D., el swapları ve kıyafetleri alındıktan sonra gözaltına alındı. Polis, Y. Ç.’nin yanında olduğunu öğrendiği D. Ç. İsimli şahıs hakkında da arama başlattı.
Y.Ç. ve Ü.D., savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu