Haberler

Akrabalar arasındaki husumet; birini hastaneye diğerini hapse gönderdi!

2 Temmuz 2020 Perşembe günü İspat Cami Mahallesi’nde meydana gelen olayda, aralarında husumet olduğu öğrenilen akraba şahıslar arasında çıkan tartışmada biri yaralandı, diğeri tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre; R.B. (1981), 02 Temmuz 2020 Perşembe günü saat 17.30 sıralarında, İspat Cami Mahallesi’nde ikamet eden ve akrabalık bağı olan M.E.K. (1981)’nın evine geldi. M.E.K., polise verdiği ifadede, ailevi nedenlerden ötürü R.B. ile tartışmaya başladıklarını ve R.B.’nin kendisine saldırdığını öne sürdü. R.B.’nin kendisini tehdit ettiğini ifade eden M.E.K., tartışmanın uzaması ve sokağa taşması üzerine, Karaağaç Cami yakınındaki bir marketin önüne geldikleri sırada eline geçirdiği sopa ile R.B.’nin başına vurdu.
Bu sırada kavga ihbarını alan Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay yerine ulaştı. Polis, marketin önünde, başının sol üst kısmından darbe almış olan R.B.’yi yerde yatar vaziyette buldu. Baş kısmında kanaması olan R.B.’nin bilincinin açık olduğunu fark eden polis, sağlık ekiplerini olay yerine çağırdı. 112 Acil Servis Ambulansı’nın kısa sürede olay yerine gelmesi ve şahsın ilk kontrolünün yapılmasının ardından, R.B. tedavisi için Keşan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
İnceleme başlatan polis, kısa süre içinde M.E.K.’ye ulaştı.
Polise verdiği ilk ifadede, R. B. İsimli şahsın kendisinin akrabası olduğunu, ailevi sebeplerden dolayı kendisini tehdit ettiğini, eve geldiği esnada R. B.’nin üzerine saldırdığını, yaşanan arbede sırasında yerde aldığı sopayı vurarak yaraladığını söyledi.
R. B.’nin sağlık kontrollerinin yapıldığı, durumunun hayati tehlike taşımadığı öğrenildi.
Konu ile ilgili “Kasten Yaralama” suçundan adli işlem başlatıldı ve
M. E. K. gözaltına alındı.
R. B.’nin sistem sorgulamasında aranma kaydının bulunmadığı ve toplam 6 dosyadan dosya firarisi olduğu tespit edildi.
M. E. K. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu