Genel

Kasım ayında gerçekleştirilecek Keşan Sempozyumu için hazırlıklar sürüyor

Keşan’ın kurtuluşunun 100. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan ‘Keşan 100. Yıl Sempozyumu’nun tarihi belli oldu.
Trakya Üniversite’nin organizasyonunda ve Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası ile Müze Keşan’ın paydaşlığında düzenlenen sempozyum, 17-18 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Sempozyumun, ilk günkü bölümünün Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda, ikinci gün yapılacak son bölümünün de Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda gerçekleştirileceği bildirildi.
Konuyla ilgili olarak bugün, Keşan Kent Müzesi’nde basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında konuyla ilgili kısa bir bilgilendirmede bulunan Keşan Kent Müzesi Koordinatörü Aslı Avcı, ulusal bir sempozyum olacağını söyledi.
Yerel ve yurt dışından katılımcıların olacağını kaydeden Avcı, Keşan’ın tarihi, coğrafyası, uluslar arası ilişkileri, sosyoloji ve arkeoloji gibi geniş kapsamlı bir sempozyum olacağının altını çizdi.
Aslı Avcı, en son 2014 yılında sempozyum yapıldığını ancak sempozyumun kitap haline getirilmediği için herhangi bir bilgiye ulaşılamadığını vurguladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu