Reklam
Haberler

İzzetiyeli kadınlar, Cumalıkızık Köyü’nün üreten kadınlarıyla buluştu

Keşan Belediyesi’nin organizasyonuyla İzzetiyeli kadınlar Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek, Bursalı kadınlar tarafından üretilen ve dernek binasında satışa sunulan ürünleri inceledi. 1 Ekim 2019 Salı günü 04.30?da yola çıkan heyet, Bursa?da ilk olarak Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği?n ziyaret ederek burada incelemelerde bulundu.

İzzetiyeli kadınlar daha sonra yöresel ürünleri ile yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken Cumalıkızık Köyü’ne giderek evlerinin altında yöresel ürünleri satan köylü kadınlarla görüş alışverişinde bulundu.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Bursa’nın Cumalıkızık Köyü’nde olduklarını belirterek, “Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Trakya Üniversitesi ve Keşan Ticaret Sanayi Odası işbirliği ile İzzetiye Mahallemizin kadınlarını Cumalıkızık Köyü’ne getirdik. Burası bir rol model köy. Burada turizm kalkınma modelini görüyorsunuz. Bu köyümüzde her ev işletme olmuş, her hane kendi başına bir satış noktası olmuş, ev ürünleri, el ürünleri bunların hepsi mevcut. Köyü markalaştırmışlar, bu markalaştırma sayesinde hem turizme hem ev ekonomisine katkı sağlanıyor. Biz de bu örnek köyü İzzetiyeli kadınlarımızla görmek istedik. Faydalı bir gezi oldu, inşallah İzzetiye Mahallemizi aynı şekilde turizm köyü yaparız. Oradaki kadınlarımızın ekonomisine katkı sağlarız.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu