GenelSiyaset

İYİ Parti’de aday adayı başvuruları 20 Kasım’da başlayacak

İYİ Parti’den yapılan açıklamada; Mart 2024’te gerçekleştirilecek Mahallî İdareler Seçimleri’ne yönelik aday adaylığı başvurularının 20 Kasım 2023 Pazartesi günü başlayacağı ve 22 Aralık 2023 Cuma günü sona ereceği bildirildi.

İYİ Parti’nin konuya dair açıklamasında şu bilgiler yer aldı:
“Teşkilatlarımızda yönetici olarak görev alan parti mensuplarımızın, 1 Aralık tarihine kadar istifalarını resmî bir biçimde tarafımıza vermeleri gerekmektedir.
Büyükşehir ve ilçe belediye başkanı, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyesi aday adaylarımızın; 20 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 10.00 itibariyle partimizin resmî internet sitesinde (www.iyiparti.org.tr) yayınlanacak elektronik Mahallî İdareler Seçimleri Aday Adayı Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir.
Elektronik başvuru formunun doldurulmuş olması, aday adaylığı sürecinin tamamlandığı anlamına gelmemektedir. Başvurunun tamamlanabilmesi için istenen belgelerin formla birlikte şahsen teslim edilmesi ve karşılığında ‘Alındı Belgesi’ alınması gerekmektedir.
Aday adaylığı başvurularımızın ücretlendirilmesi kademeli olarak yapılacaktır.
Kadın ve 30 yaş altı genç aday adaylarından belirtilen ücretlerin %50’si, yüzde 40 ve altı engelli aday adaylarından belirtilen ücretlerin %25’i tahsil edilecektir. Yüzde 40 üzeri engelli aday adaylarından başvuru ücreti alınmayacaktır. Gazi aday adaylarından başvuru ücreti alınmayacaktır. Deprem bölgesinden başvuracak aday adaylarından başvuru ücreti alınmayacaktır.” 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu