Haberler

İYİ Parti, Keşan Kaymakamını göreve davet etti

Keşan’a bağlı Kadıköy’de korona virüs vakalarının tekrar görülmesi üzerine İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe açıklamalarda bulundu. Kadıköy için karantina kararı alınması gerektiğini belirten Sarıkeçe, süreç ile ilgili yeterli bilgi verilmediğini de belirterek Keşan Kaymakamlığı’na “Bu dünkü vaka değil, kimse açıklama yapmadı” diyerek yüklenirken, “Kaymakam Bey nerede? Herkes topu başkasına atıyor” şeklinde konuştu.

“Kaymakam Bey nerede?”

Sözlerine pozitif çıkan test sonucu, Kadıköy’e geçmiş olsun dileyerek başlayan Zafer Sarıkeçe, meydana gelen vakanın yeni olan bir vaka olmadığını belirterek, bir kaç gündür bilindiğini ancak kimsenin açıklama yapmadığını belirtti. “Belediye Başkanı haricinde açıklama yapan olmadı” şeklinde konulan Sarıkeçe, “Başkanımıza teşekkür ediyorum. Şehrimizdeki yetkili açığını kendileri kapatıyor. Başka türlü de Keşan’da olan bitenden haberimiz olmayacak. Bu sadece Belediyenin yapacağı bir şey değil, şehri tamamen tüm dinamikleriyle kaymakamından muhtarlığına kadar bir araya getirebilirseniz, o zaman başarı gelir. Herkes birbirine masal anlatıyor. Kaymakam Bey nerede? Kaymakam Bey’i görmek istiyorum ve bunu bir vatandaş olarak soruyorum. Herkes topu bir şekilde bir yerlere atıyor. Yarın öbür gün bu olay bir şekilde patlarsa, köyleri sararsa o zaman ben bu insanların çıkıp neler konuşacaklarını çok merak ediyorum.” dedi.

Korona virüs süreci boyunca Keşan Kaymakanlığı’ndan yeterli bilgi akışı olmadığının altını çizen Sarıkeçe, “Neden bazı şeyleri Keşan Belediyesi’nden duymak zorunda kalıyoruz? O zaman Kaymakamlığı Keşan Belediyesi yönetsin. Bu işin siyaseti olmaz, partisi olmaz. Ama bunların konuşulması lazım”

“Böyle bir durumda halkı gece 23.00’e kadar alışverişe çağırmak doğru mu?”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun, vatandaşları gece 23.00’e kadar alışverişe davet etmesiyle ilgili açıklamasına da değinen Sarıkeçe, “Bu kararı kamuoyuna bırakıyorum. Bir tarafta böyle bir sıkıntı yaşanıyor, diğer taraftan da böyle bir karar alınıyor. Ben de bir esnafım. Halkın böyle bir durumda alışveriş yapmaya davet edilmesi ne kadar doğru olabilir? Esnaf olarak, esnafın para kazanmasını en çok ben isterim. Ancak bu olay bir oyuncak değil. Bu virüsten kurtulunca, gece yarılarına kadar alışveriş yapalım, acısını çıkaralım. Esnafımız da acısını çıkartsın. Ancak ortada bu bela varken, önce bu belayı def etmemiz gerekmiyor mu? ” şeklinde konuştu.

“Kadıköy’e çözüm üretilmeli”

Karantinaya alınması gereken, salgınının baş gösterdiği Kadıköy’ün karantinaya alınması gerektiğini belirten Sarıkeçe, Keşan’ın beslenme ihtiyacını karşılayan Kadıköy’ün öneminden bahsederek şu sözleri kaydetti: “Yarın Cumartesi pazarına gelerek bu köydeki insanlar satış yapacaklar, ama onların da bu ürünleri satmak gibi bir mecburiyetleri var. Karantinaya alınması gerek ama o ürünlerin satışı nasıl yapılacak buna çözüm bulunmalı. Oradaki insanların ürünlerini oradan alıp buraya getirilebilir. Bir an önce önlem alınmalı”

“Başladığımız yere geri dönmekten korkuyorum”

Sahillere araç girişlerin de çok yoğun olduğunu da belirten Sarıkeçe, “Bir an önce bu işin ciddiyetini anlamalı, pozitif kişilerin tespiti yapılmalı. Başladığımız yere geri dönmekten korkuyorum, endişe etmeye başladım. Bayram sonu ise başladığımız yerin gerisine de dönebiliriz. Buranın ne sağlık gereçleri ne de hastanesi kaldırabilir böyle bir durumu. Bu iş oyuncak değil ne olur hafife almayalım” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu