Haberler

İsmail Saraç, Tepe Mezarlık’taki kabri başında anıldı

Saat 14.30 sıralarında başlayan ve Tepe Mezarlık’ta gerçekleştirilen anma törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun yanı sıra Saraç’ın torunları ve akrabaları olan; Melih Saraçoğlu ile yakınları katıldı.

İmam Hatip Ali Gücüyener’in dualar okumasından sonra anma törenine katılanlara hitaben konuşan Başkan Helvacıoğlu, “İsmail Saraç, Keşan’ın 3. belediye başkanı olarak görev yapmış. Bugün onun anma töreninde ailesi ve yakınları ile birlikteyiz. Şerefli bir dönem yaşamış. Allah kendisinden razı olsun. Mekânı Cennet olsun. Keşan Belediyesi’nin geçmiş dönem rahmetli belediye başkanlarını anma töreni geleneğini biz artırarak devam ettiriyoruz. Anma törenlerimize İsmail Saraç’ı da dahil ettik. Bundan sonra diğer büyüklerimizi andığımız gibi her yıl 15 Mayıs’ta İsmail Saraç’ı da anacağız. Keşan’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. O’nu ilk anmamız Ramazan Ayı gibi mübarek bir aya denk geldi. Törene katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.” dedi.

Anma törenine katılan Saraç’ın yakınları da Başkan Helvacıoğlu’na anma töreni için teşekkür etti.

Sami Mercan da, İsmail Saraç’ı bütün ailenin çok sevdiğini ve Keşan’a hizmet ettiğini belirterek anma töreni nedeniyle Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na da teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu