Haberler

İYİ Parti Keşan İlçe Kongresi Şubat’ta yapılacak

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı‘nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Zafer Sarıkeçe, İYİ Parti’de kongre sürecinin Şubat ayı itibariyle başlayacağını bildirdi. Sarıkeçe ülke ve yerel gündem hakkında görüşlerini dile getirdi.

Kongre sürecinin tüm Türkiye’de olduğu gibi Edirne’de de başlayacağını ifade eden Sarıkeçe “Kongre rüzgarları esecek, Şubat ayı içerisinde olağan genel kongremizi gerçekleştireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

“2020’de seçim atmosferi görüyorum, bu iş çok fazla uzamayacak”

2020 yılı içerisinde ise bir erken seçimin sürpriz olmayacağını da söyleyen Sarıkeçe, “Ben yeniden bir seçim atmosferi düşünüyorum. Çünkü ekonomi bozuk. Enflasyon bize gösterilen rakamın çok çok üstünde neredeyse 10 ise 20, 5 ise 10 şeklinde. Nereye kadar gider bilmiyorum ama bu iş çok fazla uzamayacak” dedi.
Libya, Kanal İstanbul ve Yerli Otomobil ile gündemin değiştirilmeye çalışıldığını da dile getiren İlçe Başkanı, “Suni gündemler ile gündemi değiştireceklerine inanan bir iktidar var. Son günlerin geldiğini onlar bizden daha iyi biliyorlar. Ben inanıyorum ki, bu iş çok fazla uzamayacak” dedi.

“Zamanı geldiğinde her şeyi konuşacağız, şimdilik hafızaya kaydediyoruz”

Kendisine sıklıkla yerel konularda bir açıklama yapmadığı yönünde eleştirilerde bulunulduğunu da kaydeden Sarıkeçe, “Zamanı geldiğinde her şeyi konuşacağız, şimdilik her şeyi hafızamıza kaydediyoruz. Muammer Aksoy Caddesi‘nden Artı Çarşı‘ya kadar her şeyi tek tek görüyoruz, Tebrik edilmesi gereken yerler olduğu zaman başkanımızı tebrik ediyoruz; ama merak etmeyin, eleştirinin zamanı geldiğinde de en iyi şekilde söyleriz kimsenin de şüphesi olmasın. Bizim derdimiz Keşanlı’nın cebinden fazla bir para çıkmasın. Her şey Keşan için Keşan’ın güzelliği için” dedi.

“Kanal İstanbul için referandum yapılmalı”

Bugün gündeme düşen Kanal İstanbul’un ÇED raporunun onaylanması için de konuşan Sarıkeçe, “Bu konuyla ilgili AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç bir açıklama yaptı. Demek ki Gürcan başkanımızda para çok, muhtemelen oralardan arazi kapatmıştır kendisine. Kanal İstanbul’un kötü bir proje olduğunu Türkiye biliyor. Cumhurbaşkanımızın söylediği 75 milyar, Çevre Bakanı 90 milyar diyor. Buranın fizibiletisinin dahi yapıldığını düşünmüyorum. Amaç suni gündem yaratmak havanda su dövmek. Rahmetli Özal’dan beri konuşulur 1 koyup 10 alacağız diye konuşulur ama biz daha 1 koyu 2’yi görmedik. Ben yaptım oldu mantığına her zaman karşıyım. Başta İstanbullular olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti olarak referandum yapılabilir. Halk bunun kararını verebiliyor.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu