Genel

İşletmelerinin açılış ve kapanış saatleri yaz sezonuna göre yeniden düzenlendi

Keşan’da yaz sezonu boyunca uygulanacak kafe, restoran ve müzikli eğlence yerleri için açılış ve kapanış saatleri belli oldu.

Konu hakkındaki açıklamasına pandemiyle geçen yaz sezonlarını değerlendirerek başlayan Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak “Yaz sezonumuzu son 3 yıldan beri, Esnaf ve Sanatkarlar olarak ticari anlamda tatsız tuzsuz geçirdik. Yaz sezonunu Ticaret anlamında verimli bereketli karlı geçiremedik.” derken, 2022 yaz sezonu için umutlu olduklarıın belirterek, “Saros Körfezi’nde tezgahı, işletmesi, sergisi olan esnaflarımız hazırlıklarını tamamlamış durumdadır. Konaklama olarak pansiyonlarımız, evlerimiz bakımlarını, temizliklerini noksanlarını tamamladılar. Okulların kapanması ile saros körfezinde de hareketlilik başlayarak temennimiz tüm esnaflarımızın hayırlı , bereketli , bir sezon geçirmeleridir. Yaz sezonunun başladığı bu günlerde , Keşan İlçemize ve Saros Körfezimize gelen turistlerin misafirlerin ve halkımızın rahat etmesi yemek yemesi ve eğlenmesi gibi hizmetlerin rahat yapılması için yaz gecelerinde zamana ihtiyaç vardır.” diye konuştu.

Öte yandan yaz sezonu boyunca işletmelerde uygulanacak açılış ve kapanış saatleri düzenlemesinin de Keşan Belediye Encümeni karara bağlandığı hakkında bilgi veren Çakmak, 30 Eylül’e kadar geçerli olacak uygulama saatlerini ise şöyle paylaştı: “

Keşan Şehir İçi – Köfteci, Kebapçı , Lokantacı , Çorbacı , Kahveciler: Açılış 06.00 -Kapanış 02.00

Keşan Merkez Şehir İçi ve Sahil Boyları Park, Bahçe , Çay Bahçesi : Açılış 06.00 – Kapanış 03.00

Keşan Merkez Şehir İçi ve Sahil Boyları, Pastane , Kafeterya, vb: Açılış 06.00 – Kapanış 03.00

Keşan Şehir İçi-İçkili Lokanta, Birahaneler, Barlar: Müzik Kapanış 01.00 – Kapanış 02.00

Keşan Şehir Dışı – Pavyon, Gazino, Taverna, Gece Kulübü : Müzik Kapanış 01.00-Kapanış 03.00

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu