Genel

İpsala’da 5 kilometreyi bulan TIR kuyruğunda çileli bekleyiş

Yunanistan Kipi Sınır Kapısı’nda yaşanan sıkıntı dolayısıyla oluşan TIR kuyruğu, gün içerisinde daha da artarak İpsala yönüne doğru 5 kilometreye kadar uzadı. TIR şoförlerinin bekleyişi yine çileye dönüştü.

İpsala sınır kapısında belli aralıklarla devam eden TIR kuyruğu yine görüldü. 5 kilometreye kadar uzayan kuyruk nedeniyle yolda ilerleyemediklerini söyleyen sürücüler, bekleyişten dert yandı. İpsala şehir merkezi girişindeki dönel kavşaktan başlayan TIR kuyruğunda bekleyen bazı şoförler ne zaman biteceğini bilmedikleri bekleyiş sırasında araçlarından inerek çevrede tur attı, aynı kaderi paylaşan diğer şoförler yol kenarındaki bariyerlere yaslanarak sohbet etti.


Ne zaman biteği belli olmayan bekleyiş sırasında acıkan bazı şoförler ise dorselerinde bulunan mini mutfaklarında yemeklerini yedi. Namaz vakitleri gelenler de namazlarını kıldı.

Tuvalet ve çeşitli ihtiyaçların karşılanacağı yerlerin olmaması nedeniyle zor şartlar altında Yunanistan’a geçmeyi bekleyen tır sürücüler kuyruk çilesinin bir an önce bitmesini istedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu