GenelTurizmTürkiyeUlaşımYaşam

İpsala Sınır Kapısı’nda bağıran vatandaşın isyanı!

Yurt dışına çıkmak için Edirne’nin Yunanistan’a açılan kapısı İpsala Gümrüğü’ne gelen araçlar, uzun kuyruklar oluşturuyor.
Saatlerce süren bu bekleyişe tepki gösteren sürücüler, yurtdışı çıkış harcı almayan kişilerin, sıraların uzamasına neden olduğunu ifade ediyor.

Yeşil sigortasız araçların da oluşan uzun kuyrukların bir başka nedeni olduğunu vurgulayan vatandaşlar, İpsala Sınır Kapısı’ndaki bir uygulamadan da dert yanıyor.

Gümrüğe gelen araçların sürücülerinin ve içinde bulunan kişilerin, tek tek araçtan dışarıya çıkarıldıkları ve yüz tanıma sisteminden geçmelerinin istendiğini belirten vatandaşlar, bu uygulamaya neden maruz kaldıklarını anlayamadıklarını söylüyor.
“Dünyanın hiçbir yerinde araçtan aşağıya indirme ve kameraya bakma uygulaması yokken, bizde var!” diyen vatandaşlar, bu duruma seslerini yükselterek de tepki gösteriyor.

Bu sistemin kendileri için eziyete dönüştüğünü vurgulayan vatandaşlar, istisnasız herkesin kameraya bakmasının istendiğinin altını çizerek; “Tek tek araçtan indiriliyoruz. Yaşlı, hasta, engeli olan fark etmiyor. Uzun mesafeler aşarak geldiğimiz sınır kapılarımızda, potansiyel suçlu muamelesi görmek bizi üzüyor.” şeklinde konuşuyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu