ÖZEL HABER

İldem Kirazoğlu, müzik yolculuğunu anlattı

Müzik dünyasına ‘1 Bilet” adlı teklisiyle adım atan Keşanlı Şarkıcı İldem Kirazoğlu, konuğumuz oldu. Müziğin hayatına girdiği ilk günden bu zamana kadar geçtiği her aşamayı anlatan Kirazoğlu, bundan sonraki hedefinin Harbiye’de konser vermek olduğunu söyledi.

Müziğin hayatının her evresinde bulunduğunu aile ve okul ortamlarında “Hadi bize bir şarkı söyle İldem” denilmesi ile devan ettiğini belirten İldem Kirazoğlu müzik yolculuğunu anlattı: “Doğduğumdan beri müzik hep içimde, ‘sen özel bir insansın’ diyordu bir şey. Bunu ortaya çıkarmak biraz da ailem sayesinde oldu. Aile toplantılarında ‘İldem, kızım, bir şarkı söyle denerek başladı. Okulda da devam etti. Baktım gördüm devam ediyor, bir şeyler yapmalıyım derken müzikal eğitim almaya devam ettim ve bu şekilde devam ettim.”

Müziğe daha fazla zaman ayırmak ve sahne çalışmalarına devam etmek isteyen İldem Kirazoğlu, şimdi ise “Bir Bilet” adlı teklisiyle sevenlerine merhaba diyor. Çalışmasıyla ilgili konuşan Kirazoğlu, çıktığı yolculukta üst üste olumsuz cevaplar alsa da vazgeçmediğini, kendi şansını kendisi yaratması gerektiğine inandığını söyledi. “Şarkı yazdım ve bir çok kişiye gönderdim, çoğunda ‘olmamış’, ‘müzik hayatınızda başarılar’ diye yanıtlar aldım. Aslında burası benim kırılma noktam oldu. Çünkü o noktada ya vazgeçecektim yada daha iyisini yapana kadar çabalayacaktım. Ben ikinci tarafı seçtim.”

1 Bilet ile müzik dünyasına adımını attığını ancak geçici olmak gibi bir niyetinin olmadığını belirten Kirazoğlu ‘Selam verip çıkmadım’ diyerek şu sözleri söyledi: “Bu yıl rap müziğin yılıydı. Yanlış bir zamanda pop şarkıyla çıkış yaptım. Ama zaten amacım ‘iddialıyım ve patlayacağım’ demek falan değildi. Bir adım, bir basamaktı benim için, ‘Merhaba ben İldem, ben de artık yavaş yavaş geliyorum’ demekti. Bundan sonrası için de kendime ait parçalarla devam etmek istiyorum. Bunun devamı gelecek. Ta ki ne zaman Harbiye’ye çıkarım, herkes benim şarkılarını herkes orada hep bir ağızdan söyler, O zaman derim ki amacıma ulaşmış olurum, ilk hedefim bu.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu