Reklam
Siyaset

Demir ve Çakırlar’dan, Ozan Ceyhun’un Büyükelçilik atamasına tepki..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Avusturya Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Ozan Ceyhun atandı.
Dışişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bu atama kararını bugün İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar ile İl Başkanı Ekrem Demir eleştirdi.

İYİ Parti Keşan 2. Olağan Kongresinde konuşan İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, 22 Ekim 1975’te Viyana Büyükelçisi Daniş Tunalıgil‘in ASALA terör örgütü tarafından katledilmesini hatırlatarak şu sözleri kaydetti: “Zaman geçti, 1977’de bir bombalı saldırıda Mustafa Erol isimli arkadaşımız bir bombalı saldırıyla katledildi. Onu katleden de yurt dışına kaçar. Orada Yeşiller ve SDP’den aday olur. Zaman geçer bu zat Ermenileri katlettiğimizi kabul eder. Bu adamı iktidar, Daniş Tunalıgil‘in yerine Viyana Büyükelçisi olarak atar. Bu hadise ülkenin nasıl yönetildiğinin en güzel örneklerinden biridir. O makamları dolduracak onlarca evladımız var. Sokaktaki insanlar bile lanetliyorlar. Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır ki, böyle bir atamayı; şehit edilmiş bir Büyükelçimizin yerine gönderiyorsunuz?”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ise “Ozan Ceyhun, sözde Ermeni soykırımına imza atmış bir ülkücü katilidir” diyerek şu sözleri dile getirdi: “Sayın Cumhurbaşkanı bu atamayla birlikte, bizlerin içini acıtmıştır. Bu atamanızı lütfen gözden geçirin. Aksi taktirde ülkücüler olarak tüm demokratik haklarımızı kullanacağız. Ozan Ceyhun’un büyükelçiliği bizler için yok hükmündedir”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu