Canlı Yayın

İl genel ve mecliste isimler belli oldu

Siyasi partilerin, yerel seçimler için ilçe seçim kurullarına başvuru süresi sona erdi.
Belediye başkanlıkları, il genel meclisi üyelikleri ve belediye meclisi üyelikleri için belirlenen isimler ve oluşturulan listeler Keşan’da bugün, buradaki siyasi parti temsilcileri tarafından da ilçe seçim kuruluna teslim edildi.
Keşan’da özellikle AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisinin belediye meclisi üyelikleri merakla bekleniyordu. AK Parti MHP ile ittifak yapacak mı sorusu da dün gece yarısına kadar süren görüşmeler sonucu nihayete erdi ve cevap buldu. AK Parti Keşan’da MHP ile ittifak yapıyor, seçimlere cumhur ittifakı ile gidiliyor.
Bu kapsamda MHP’den AK Parti’nin belediye meclisi listesinde 4 isim yer aldı.

AK Parti kontenjan:
Onur Şapçı
Yalçın Şen
Savaş Pekdemir

Belediye meclisi:
1. Nehir Gergin
2. Sema Sevinç Kılıç
3. Mithat Bulut (MHP)
4. Nuran Uslu
5. Şafak Uslu
6. Barbaros Tokgöz (MHP)
7. Yakup Balcı
8. Mehmet Selim Aras
9. Müslüm Çekiç
10.Tarık Uysal
11.Fevzi Mutlu (MHP)
12.Atakan Demirciler
13.Murat Emre Yılmaz
14.Abdullah Usta (MHP)
15.Şengül Gündoğdu
16.Mustafa Altay
17.Ayser Saygı
18.Ferdi Narlı
19.Remzi Balcı
20.İsmail Taşdelen
21.Serdar Cirit
22.Mümin Ayyıldız.

Il Genel Meclisi Üyeliği Aday Listesi

1.Halil Bayazıt
2.İsmail Keleş
3.Fahrettin Savcu
4.Filiz Arslan
5.Beyhan Nanta

AK Parti’nin listesinde, MHP’den Belediye Başkan adayı gösterilen Hüseyin Yıldırım’ın olması bekleniyordu ancak listede adının olmadığı görüldü. Aynı şekilde belediye meclisi listesi için adı geçen eski AK Parti Kadın Kolu Başkanı Esra Aksal’ın da listede adı yer almadı.
Bu seçim döneminde, tartışmalı isimlerden biri de AK Parti’nin İl Genel Meclisi Üyesi Adnan Vural oldu. Muhtarların ortak imzası ile aday gösterilmesi istenilen Adnan Vural da AK Parti listesinde kendisine yer bulamadı.

Bundan sonra ne olacak:
22 Şubat Cuma günü sabah saat 08:00’de geçici aday listeleri il ve ilçe seçim kurulları tarafından ilan edilecek. Sonrasında itiraz süreci başlayacak. İtiraz süreçleri de tamamlandıktan sonra 3 Mart 2019 Pazar günü kesin aday listeleri il ve ilçe seçim kurulları tarafından ilan edilecek. Sonrasında da oy pusulalarının basımına ve dağıtımına başlanacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu