Ekonomi

İl Genel Meclisi’nden İpsala’ya AVM kurulmasına onay

Edirne İl Genel Meclisi, bugün gerçekleştirilen toplantıda, İpsala ve Keşan’ın Türkmen köyündeki taşınmazların trampa edilmesini görüşerek onayladı.
Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, İpsala’daki taşınmaza AVM kurulmasının planlandığını kaydetti.

Edirne İl Genel Meclisi’nin bugün gerçekleştirilen toplantısında, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun İpsala ve Keşan’ın Türkmen köyündeki 2 ayrı taşınmazın trampa edilmesi hakkındaki raporu görüşüldü.

Komisyon Başkanı Yaşar Sasa tarafından sunulan raporda; İpsala’ya bağlı Bayrambey Mahallesi’ndeki 12 bin 286,50 metrekarelik taşınmazın 730,50 metrekarelik kısmı ile Keşan’a bağlı Türkmen köyündeki 852 metrekarelik arsanın herhangi bir bedel talep edilmeden “trampa” (takas) edilmesi ile ilgili araştırma ve incelemeleri açıkladı.

Sunulan raporda; İpsala’daki taşınmazın 730,50 metrekarelik bölümünün Maliye Hazinesi’ne, Türkmen Köyü’ndeki taşınmazın ise İl Özel İdaresi’ne ait olduğunun belirtilmesi üzerine Geçmiş, konuyu Meclis üyelerinin onayına sundu. Taşınmazların trampa edilmesi, oy birliğiyle kabul edildi.

Konu hakkında konuşan Meclis Başkanı Geçmiş, İpsala’daki taşınmaza İl Özel İdaresi tarafından alışveriş merkezi yapılmasının planlandığını belirterek; “Ya da ihale ederek şartlı olarak bunu yapabilecek birine satışını gerçekleştireceğiz. Daha önce İpsala Ticaret Borsası’na bu yer teklif edildi. İkili görüşmeler yapıldı ve ihaleye çıkıldı. Fakat ihaleye katılmadılar. Şimdi ise Sayın Valimiz organizasyonunu yapacak. Eğer talipli çıkmazsa İl Özel İdaresi adına alışveriş merkezi yapıp, dükkanları kiraya veririz. İpsala’da bir AVM’nin oluşmasına katkı vereceğiz” dedi.

Kaynak: Batı Ekspres

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu