GündemSon DakikaSON DAKİKA

Hükümet Konağı’ndan alınan numuneler deprem analizi için tahlile gönderildi

Keşan’da başlayan eski binaların yıkımı furyasına Keşan Hükümet Konağı da eklendi. Deprem analizi için örnekler alınan binanın yıkımının ne zaman olacağı merak konusu oldu.

Geçtiğimiz günlerde Keşan Kaymakamlığı’nın içinde bulunduğu Keşan Hükümet Konağı ile Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü binalarının yıkılarak yenileceği öğrenilmiş ve binanın yapım işinin, 2022 yılı yatırım programına alınması gündeme gelmişti.


Yetkililer tarafından bir resmi açıklama yapılmasa da, konuya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da sıcak baktığı bilgisine ulaşılırken, yıkım işi öncesinde, konak içinden deprem analizi yapmak üzere örnekler alındı. Bina kolonlarının kaplaması kaldırılarak demirlerinin incelendiği çalışmalarda elde edilen numuneler tahlile gönderildi.

Öte yandan 30 yılı aşkın bir süredir hizmet veren ve yaklaşık 4 bin metrekare alanda bulunan Keşan Hükümet Konağı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü binalarının yıkılarak, mevcut alana 5 katlı bir bina yapılması bekleniyor. Yapılacak binanın altında yaklaşık 35 araç kapasiteli bir otoparkında yer alacağı da ulaşan bilgiler arasında.

Bunun yanında, daha önceki günlerde TBMM’de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir araya gelen TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal da, Keşan ve Uzunköprü’ye yeni hükümet konakları yapılacağı yönünde açıklamalarda bulunmuş, ““İçişleri Bakanlığımızın destekleriyle Keşan’a ve Uzunköprü’ye değişen ve gelişen teknolojinin tüm imkanlarıyla donatılmış, yeni hükümet konakları yapacağız. Projelerimizin yapımına 2022 yılında başlıyoruz. İnşallah en kısa zamanda bu projelerimizi tamamlayacağız.” ifadelerini dile getirmişti

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu