KeşanKÜLTÜRYaşam

Keşan 22 yeni sezonuyla geliyor

Yayınladığı ilk günden bu yana geniş bir hayran kitlesi yakalayan ve 5 bölümün ardından sezon finali veren ‘Bir Semtin Hikayesi: Keşan 22’ yeni sezonu ile izleyenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Edirne Valiliğinden alınan gerekli izinlerin ardından, pandemi günlerinde ve zorlu şartlar altında kayıtları tamamlanan dizi; her ne kadar hayal ürünü olsa da yaşanmış gerçek olayların ışığında yeni senaryosu merak uyandırıyor.

Yeni sezon öncesinde dizi ekibi tarafından basın toplantısı düzenlendi. Dizi oyuncuları ve Yeni Mescit Mahallesi Muhtarı Fikret Kantar’ın katıldığı toplantıda, 35 kişilik ekip adına dizi oyuncularından Samet Can yeni sezon hakkında açıklamada bulundu. Sözlerine basın mensuplarına ve izleyicilere teşekkür ederek başlayan Can,”Bir Semtin Hikayesi Keşan22″ adlı Sosyal YouTube dizisinin Çekimlerini Pandemi dolayısı ile zor şartlar altında geçirdik ve çekimlerini zorluklar ile gerçekleştirdik. Bu sezon yeni proje adı ile, “Keşan 22 Kaos Bir Semtin Hikayesi” olarak adlandırıp yeni kurgular yeni planlar yeni senaryolar ile güçlendirip sergilemek için hazırlıklara başladık. Edirne İl Turizm Müdürlüğü’ne 3 aylık çekim izni dilekçesi gönderip yapımcı sistemi ile tebliğ ettik, dilekçemiz Sayın Edirne Valimiz Ekrem Canalp tarafından onaylanıp Keşan İlçe kaymakamlığımıza gönderildi. Tebligat elimize ulaştıktan sonra Sayın İlçe Emniyet Müdürümüz ve Sayın İlçe Jandarma komutanımız ile toplantı gerçekleştirip gerekli bilgileri kendilerine arz edip gerekli desteklerin sağlanacağı hususunda bilgi alıp teşekkürlerimizi ilettik ve sayın belediye başkanımız sayın Mustafa Helvacıoğlu ile toplantı düzenledik bildirdik ve dinledik.” diyerek tüm resmi kurumlara verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Açıklamanın devamında başta Keşan halkı olmak üzere bölgedeki izleyicilere de çağrı yapılırken, “Biz Keşan 22 set ekibi olarak Keşanımızdan bizi desteklemesini ve takip etmesini önemle arz ediyoruz. Çektiğimiz bu filmin alt yapısı olarak gündemde olan ailelerimizi çocuklarımızı ve ekonomimizi olumsuz yönde etkileyen tüm faktörleri gösterip kesinlikle olmaması gerektiğini belirtiyoruz. Keşan 22 Kaos olarak adlandırdığımız projemizi sevip de izleyen de olacaktır. Beğenmeyip olumsuz yorumlar da yapan tabi ki olacaktır. Düşünce özgürlüğü Kişinin kendi iradesidir. Biz Keşan 22 Set ekibi olarak saygı duyar sevgilerimizi sunarız. Unutmuyoruz ki biz Gençler olarak ilerlediğimiz bu yolda mesafe kat edilebilmesi için halkımızın desteğine ihtiyacımız var.
Unutmayalım ki Halkımızın Desteği Olmadan Mecliste Millet vekili Adayı Olunmaz”

Dizi parka ismini verdi

Ekibin açıklamasının ardından Yenimescit Mahallesi Fikret Kantar söz aldı. Dizinin 3 yıllık bir geçmişi olduğunu ifade eden Kantar, “13 yıldır da benim çalıştırmış olduğum parkın, ‘Bir semtin hikayesi, Keşan 22 Park’ olarak isimlendirilmesine de destekleyip onay verdim. Kardeşlerime çok teşekkür ediyorum ve herkesi de diziyi seyretmeye davet ediyorum” dedi.

“Her ne kadar hayal ürünü de olsa…”

Her ne kadar senaryoda geçen olay ve karakterler hayal ürünü olsa da, gerçek hayattan da kesitler içeren dizinin konusu ve gündeme getirdiği temalar hakkında konuşan dizinin başrol oyuncularından Ramazan Aktaryıldız ise, projenin herkesin şahsına pay çıkarabileceğini belirterek, “Birinci sezonda biz uyuşturucu ve arazi mafyası konularını işledik. Özellikle ikinci sezonda çocuk istismarı ve kadına şiddeti işliyoruz.” derken, Aktaryıldız’ın konuşmasına ekleme yapan Fikret Kantar da, “Her ne kadar hayal ürünü de olsa mahallemizde bu olayların yaşanmış gerçekleri de var. Gerçeklerden kaçmamak gerekir; ama biz bunları ironik olarak canlandırıyoruz ki herkesin bilgisi dahilinde olsun diye” dedi.

35 kişinin canla başla, her türlü hava durumuna rağmen çalışmaya devam ettiği dizinin yeni sezonu ise en geç 10 Aralık’a gösterime girmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu