Haberler

Her gün, yeniden!.. Erikli sakinlerinin “Su sorunu” sosyal medyada!

Erikli’de su sorunu bitmiyor. Sezonun henüz başlamasına rağmen tatilini Saros’da geçirmek isteyen vatandaşlar susuzluktan dert yanıyor.

LGS ve YKS sınavlarının tamamlanmasının ardından gerek Keşan, gerekse Türkiye’nin çok farklı yerlerinden gelen vatandaşlar Saros’un tatil için en çok tercih edilen Erikli Sahili’ne akın etti. Nüfusun bir anda katlandığı yerleşim yerlerinde su kalmadı.
Daha önceki yıllarda da su probleminin yaşandığı Erikli Sahili’nde su kıtlığı, bu kez sezonun erken zamanlarında baş gösterinde vatandaşlar adeta çileden çıktı.
Gerek Keşan Belediyesi bünyesindeki Keşan Kent Hizmetleri San. ve Tic. Ltd ve gerekse özel şirketler tarafından traktörlerin arkasına bağlanan tankerlerle yapılan su satışlarında uygulanan fiyatları da yüksek bulan yazlıkçılar durumu, yetkilere duyurarak çözüm bulmak adına sosyal medyada paylaştı.

Vatandaşlar özellikle yaşanan korona virüs döneminde suların akmamasından ve buna rağmen yüksek gelen su faturalarından dolayı şikayetçi oldu. Öte yandan sezonun devamında bölgeye ziyaret edecek kişilerin sayısının da artmasıyla birlikte yaşanması muhtemel kötü manzaraların olmaması için bir an önce çözüm istedi.

Öte yandan daha önceki su sorunlarının ardından bu yaz da karşılaşılan susuzluk problemlerinin daha da arttığını dile getiren vatandaşlar, ‘İlk defa bu kadar susuz kaldık’ diyerek geçen sene belediyeye devri tamamlanan S.S. Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi’nin ardından durumun değişmediğini savundular.
Bazı vatandaşlar ise “Gelmeyelim diye mi yapiyorsunuz, satıp gidelim mi?” diye sordu.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu