Haberler

Yayınlanan genelgeye göre, 81 ilde bugün denetleme vardı

İçişleri Bakanlığı’nın 81 İl Valiliğine gönderdiği “Covid ? 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelge kapsamında bugün Keşan’da denetimler yapıldı.

Maskesiz yolculuk etmek isteyenler içeri alınmadı


Denetimler kapsamında Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik polisleri Cumhuriyet Meydanı’nda kurdukları denetim noktalarında günün belli saatlerinde denetimlerde bulundu. Minibüs ve taksileri denetleyen ekipler, araç içlerindeki yolcuların maske takıp takmadıklarını kontrol etti. Uygulamalar sırasında toplu taşıma araçlarında maske kullanımının mevcut olduğu görülürken, küçük bir çocuk ile maskesiz olarak seyahat etmek isteyen bir kadın minibüse alınmadı.

Kuyruklar bildiğiniz gibi..

Uygulamalar devam ederken sosyal mesafenin olmayışı sebebiyle sık sık gündeme gelen kamu kurumlarının önündeki kuyruklarda aynı olay tekrar yaşandı. PTT önünde yaşanan kuyruklara güvenlik görevlileri ve polisler zaman zaman müdahale etti ancak, bölgeden ayrılmalarının üzerine sosyal mesafesiz sıkışık kuyruklar tekrar yaşandı.
Zaman zaman uzayıp giden kuyruklarda vatandaşların arasında sıra kavgası da yaşandı. Birbirlerinin önüne geçen vatandaşların tartışmaları büyümeden sona erdi.

İş yerleri denetlendi

Öte yandan Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Tarım ve Orman Keşan İlçe Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de uygulamalara katıldı. Ekipler, iş yerlerinde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm sektörlerde uygulanan kurallar ve alınan tedbirler çerçevesinde faaliyetleri denetledi, belirtilen kurallara uymayanlara cezai işlem uygulandı.

Keşan’ın işlek caddelerinde ise vatandaşların maske takmaya yavaş yavaş alıştıkları gözlemlendi. Halen maskeleri kollarına takan veya çenelerinin altına indiren kişilerin olduğu göze çarpsa da maskesiz dışarıda bulunmayan insanların sayısının artması dikkat çekti. Bazı vatandaşlar işe bu maske kullanımının bir gün ile sınırlı kalacağını sonrasında yine kimsenin maskeyi ‘takmayacağını’ söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu