Haberler

İYİ Parti’den çözüm adımları.. Keşan esnafının “Çevre ilçelerin pazarlarına girememe” sorunu aşılıyor

Keşanlı esnafın pazar yeri problemlerine çözüm arayışları devam ediyor. Konuyla ilgili olarak İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe ile beraberindeki partili heyet, Malkara’da temaslarda bulundu.

Keşanlı esnafın, koronavirüs önemlerinin kalkmasına rağmen başka şehirlere alınmamaları sonrasında devam eden pazara alınmama sorunu üzerine esnaf için büyük bir mağduriyet yaşanmış; konuya çözüm için gerek Keşan Belediyesi gerek esnaf odaları çözüm arayışına başlamışlardı.
Sorunun çözümü için siyasi çevrelerden de açıklamalar ve ardından ziyaretler gündeme geldi.

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Malkara’ya giderek temaslarda bulundu.
Malkara’da, İYİ Parti İlçe Başkanı Şencan Pekalpakçil ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile görüşmelerde bulunan Sarıkeçe, durumu Yurdakul ve Pekalpakçil‘e anlatarak çözüm arayışlarında olduklarını belirtti.

Gerçekleştirirlerken ziyaretler ile ilgili açıklamada bulunan Sarıkeçe, şu ifadeleri dile getirdi:
“Pazarcı esnafımızın pandemi sonrası komşu ilçeler arasında tezgah açamama sorunlarını konuşmak ve çözüm bulmak adına ilk ziyaretimizi gerçekleştirdik. Bizleri içten ve samimi karşılayıp ağırlayan Malkara Belediye Başkanı Sayın Ulaş Yurdakul, Başkan Yardımcısı Sayın Ersin Kaçar ve İYİ Parti ilçe Başkanı Sayın Şencan Pekalpakcil‘e misafirperverlikleri ve samimi sohbetleri için çok teşekkür ederim.
Keşanlı pazarcı esnafımızın, 13 Temmuz’dan itibaren Malkara’da sergi açabileceklerinin müjdesini aldık.”


Görüşmelerle ilgili olarak bir açıklama da komşu ilçeden geldi.
“13 Temmuz 2020 Pazartesi günü komşu ilçemiz Keşan’dan gelecek olan pazarcı esnafımız, ilçemizde pazar yeri kurabilecekler.” şeklinde konuşan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ise “Aynı şekilde Malkaralı pazarcı esnafımızın da Keşan ilçesinde pazar açabilmeleri için tüm görüşmelerimizi yapmaktayız. Bu hususta İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe ve İYİ Parti Malkara İlçe Başkanı Şencan Pekalpakçil ile birlikte istişarelerde bulunduk. Kendilerine nazik ziyaretleri için teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu