Genel

Helvacıoğlu’ndan Şoförler Odası’ına Dünya Şoförler Günü ziyareti: “Şoförlerimiz için önceliğimiz yollarımız oldu”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “30 Kasım Dünya Şoförler Günü” nedeniyle, Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası ziyaret etti ve Keşan gündemiyle ilgili sorulan soruları cevapladı. Keşan’da trafik konusunda devrime ihtiyaç olduğunun altını çizen Helvacıoğlu, “Şehir içi trafiğinde her yol tek yön olmalı” dedi
Saat 10.30 sıralarında oda binasına gelen Mustafa Helvacıoğlu, burada Oda Başkanı Mahmut Demirkan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

“Hayatın her anında hizmeti ayağınıza getiren şoförlerimizin Dünya Şoförler Günü’nü kutluyorum”


Ziyarette ilk olarak konuşan Mahmut Demirkan, ziyaretlerinden ötürü Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür ederek, “Hayatın her anında hizmeti ayağınıza getiren şoförlerimizin Dünya Şoförler Günü’nü kutluyorum. Başkanımız da bugün bizleri ziyaret etti. Başkanımızın desteklerini yakından hissediyoruz. Tüm esnafımız ve şoförlerimiz adına nazik ziyaretlerinden dolayı kendisine bir kez daha teşekkür ederiz.” dedi.


“Şoförlük mesleğinin ne kadar büyük bir yük taşıdığının farkındayız”


Daha sonra söz alan Helvacıoğlu ise, şunları söyledi: “Milletimize hizmet eden her esnafımızın olduğu gibi şoförlük yaparak geçimini sağlayan 7 gün 24 saat hizmet eden şoför esnafımızın her zaman yanındayız. Şoförlük mesleğinin ülkemiz için ne kadar büyük bir yük taşıdığının farkındayız. Şoförlük mesleğini icra eden vatandaşlarımızın talep ve isteklerini yine yakından takip ediyor, imkanlar dahilinde kolaylıklar sağlıyoruz. Keşan’ımızda ilk olarak şoförlerimiz için önceliğimiz sizlerin de bildiği gibi yollar oldu. Minibüsçü esnafımızı, taksi şoförlerimizi, servis şoförlerimizi, kuryelerimizi kısacası Keşan’ımızda yollarımızı en çok kullanan vatandaşlarımızı dinliyor ve her türlü taleplerine cevap vermek için gayret gösteriyoruz. Emeklerine ve tecrübelerine ihtiyacımız olan şoförlerin bu mesleği sürdürebilmeleri ve şoförlüğün gençler arasında da tercih edilmesi için şoförler odamız başta olmak üzere birçok paydaş ile ortak hedef doğrultusunda hareket ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle her türlü zor şartlar altında mesleğini ifa etmeye çalışan, hayatlarını yola adamış tüm emekçi kardeşlerimin bu özel gününü kutlar, kazasız belasız bir yaşam sürmelerini temenni eder, araç ile helal kazanç peşinde koşan tüm şoför kardeşlerime işlerinde kolaylık dilerim.”

“105 çalışan taksimiz var”


“Keşan’da taksi sayısı yeterli mi?” şeklindeki soruya cevap veren Demirkan, şunları söyledi: “Nüfusumuz, 65 bin seviyesinde. Yaklaşık 105 çalışan taksimiz var. Mevcut sayı şuan için yeterlidir. Minibüs sayımız ise, tüm mahallelerimiz olmak üzere toplam 116’dır.”

Helvacıoğlu: “5 yıl sonra ihtiyaç olacak”


Daha sonra söz alan Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Keşan’da şuanda taksi ve minibüs sayımız iyi seviyededir. Herhangi bir ihtiyaç gözükmüyor. Ancak, 5 yıl sonra ihtiyaç olacağı düşüncesi içerisindeyim. Trafiği ve Köy Garajını düzenlememiz halinde şoförlerimiz için sorun kalmayacaktır. Fiyat politikalarını takip ediyoruz. Her gelen dilekçelerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Biz, Keşan’daki şoförlerimizle çok olumlu çalışıyoruz.”


“Şehir içi trafiğinde her yol tek yön olmalı”


Keşan şehiriçi trafiği konusunda yapılan herhangi bir çalışmanın olup-olmadığı hakkında sorulan soruya cevap veren Helvacıoğlu, “Şehiriçi trafiğinde her yol tek yön olmalı. Paşayiğit Caddesi, Kurtuluş Caddesi tek yön olmalı. Bu herkesin fikridir. Yolları genişletemeyeceksek ve büyütemeyeceksek, her yol tek yön olması gerekiyor. Tek yön olması için pazaryerinin şehiriçinde olmaması lazım. Cumartesi pazarı kurulunca, tek yön konusundaki planlama bozuluyor. Eski İtfaiyenin oraya giyim pazarını koyduğumuzda, sokaklar boşalacaktır. Tek yön çalışmalarına başlıyoruz. Ara sokaklar ve caddelere önümüzdeki yıl itibariyle, tek yön levhaları asmak için adımlar atılacak. Yolun dar ve parklamaların olması nedeniyle, trafiği allak bullak ediyor. Trafik yoğunluğu şehiriçinde merkezde buluşuyor. Rasim Ergene, Muhtar Ali Çevikel, Muammer Aksoy güzergahında sorunlar çözüldü. Kurtuluş Caddesi’nin çarşıya gelen kısmında sorun yok. Sadece Anafartalar Caddesi’nde ve merkezde kısa tıkanıklar oluyor. Hastane Caddesi’nin sokak iyileştirmesi konusunda iyi gidiliyor. Paşayiğit Caddesi düzene girdi. Mahallelerden gelen yollar, trafik anlamında rahatladı. 2022 ve 2023’ün yarısına kadar çarşıda rahatlatıldığı zaman trafiğin 2024 yılında sonra rahatlayacağını düşünüyorum.” dedi.


“Keşan trafiğinde ciddi bir devrime ihtiyaç var”


Mustafa Helvacıoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Otopark sorunlarının çözülmesi lazım. Eski belediye hizmet binasının bulunduğu alanın otopark, Köy Garajı’nın altınında otopark yapılmalı. Bu düzenlemeler, Keşan trafiğini rahatlatacaktır. Ayrıca, ilçedeki alışverişe de, katkı sağlayacaktır. Şoförlerimize de, düzen ve kural gelecektir. Keşan trafiğinde ciddi bir devrime ihtiyaç var. Bu devrimi yapabilmemiz içinde eski alışkanlıklarımızı yok etmemiz lazım. Keşan’da doğum sancılı oluyor.1,5-2 yıl içerisinde trafiğin iyileşeceği görülecektir.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu