Haberler

Helvacıoğlu, “Şehrin altyapısı ne durumda Keşanlılar bilmeli”

Keşan Belediyesi Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, sosyal meydada Keşan’da altyapının bittiği, belediyenin de sadece üst yapı çalışmaları yaptığı konusundaki yorumlara cevap verdi. “Nereye gitsek altyapı ile ilgili sorun yaşıyoruz” şeklinde konuşan Helvacıoğlu, ” Hani bazı yerlerde altyapı bitmiş diyorlar ya hakikaten altyapı bitmiş.” dedi.

Keşan‘ın altyapısının haritasını çıkardım. Önümüzdeki hafta Keşan’da altyapının bitip bitmediğini ne aşamada olduğunu kamuoyu ile paylaşacağız. Keşan’da su ve kanalizasyon ne aşamada? Keşan’da TREDAŞ ne aşamada? Keşan’da GAZDAŞ ne aşamada? Keşan?da yağmur suyu ne aşamada? TELEKOM ne aşamada? Diğer altyapı projeleri ne aşamada? Hepsini araştırdık. Keşan’ın altyapısı sadece belediye altyapısı değil. Hani seçimlerde de karşılaştım, Keşan’ın altyapısı bitti, ne olacak sen üstü ile uğraşacaksın diye bana söylediler. Kunduracılar Çarşısı?na gittik, altyapı var mı? 1960’tan beri yapılmamış. İstiklal Caddesi?ne gittik yine altyapı ile uğraştık. Muammer Aksoy Caddesi’ne gittik yine altyapı ile uğraştık. Nereye gitsek altyapı ilke karşılaşıyoruz. Artı Çarşı’da altyapıyı yeniledik. Nasıl altyapı bitmiş ben cadde cadde mahalle mahalle altyapının neresi bittiğini neresi bitmediğini halkımla paylaşacağım. Su da ne kadar asbest boru ne kadar sağlıklı boru? Bunu eleştiri anlamında değil, benim yaşadığım şehrin altyapısı ne durumda Keşanlılar bilmeli. Hani bazı yerlerde altyapı bitmiş diyorlar ya hakikaten altyapı bitmiş”

“Muammer Aksoy Caddesi’ndeki çalışmalarda sorun yok”

Helvacıoğlu, basından gelen Muammer Aksoy Caddesi‘ndeki çalışmaların sağlıklı olmadığı söyleniyor? Bu konuda neler söyleyeceksiniz şeklindeki soruya ise şu şekilde yanıt verdi:

“Bu çalışmalarla ilgili olarak tetkiklerimizi yaptırıyoruz. Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Belediyesi’ni ziyaret ettim. Burası asfalt konusunda Samsun ile birlikte en başarılı belediyelerinden bir tanesi. Öyle bir problemimiz yok, biz projeyi tetkik ettiriyoruz. Yapan firmadan daha raporumuzu almadık. Şu anda labaratuar çalışmnaları için tetkiklere gönderdik. Hiçbir problem yok. Vatandaşımız rahat olsun. Bir kere eskisinden müthiş bir şekilde çok çok iyi oldu. 20 sene ne haldeydi. Beton attık yolumuzun altını tamamladık. Eksikler olabilir mi? Teknik ekibimiz şu anda çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar Muhtar Ali Çevikel Caddesi’nde de devam edecek. Yolun siyaaseti olmaz. Keşan’da 15 kilometre asfalt yaptık. Keşan’da yollar konuşulmayacak dedik, bu konuşmalar azaldı. Şimdi vatandaşlarımız şunu soruyor, Keşan Belediyesi bizim yolumuzu ne zaman yapacak? Bir inanç var. Memnuniyet anketinde Keşanlıların belediyeden memnuniyeti ortalama %80 olarak çıktı. Bu anketi üniversite yaptı. Üniversite öğrencileri kendi istediklerine sordular. Benim en çok sevindiğim konu da personelimizden %87 memnuniyet çıktı. Bu beni çok mutlu etti. Personelimiz bizim dönemimizde çalışmayı öğrendi.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu