Gündem

Helvacıoğlu eleştirilere cevap verdi: “Sosyal medyayla Keşan yönetilmez”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, korona virüse yakalanması sebebiyle karantinada olduğu süre içinde gelen eleştirilere cevap verdi. “Sosyal medyayla Keşan yönetilmez. Sahada yönetilir” diyen Helvacıoğlu, “Meydanı boş bıraktık, aralarında ‘dönmesin de yeni başkan seçelim’ demişler.!” ifadeleriyle sert çıktı.

“12 beğenisi olmayan kişiler ahkam kesiyor”

Karantina süresi boyunca Keşan Belediyesi’nin çalışmalarını takip ettiğini ve ekiplerin sorunsuz çalıştığını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, özellikle sosyal medya üzerinden gelen eleştirilerin yerinde olmadığını kaydetti. “14 gün boyunca sahada sadece Helvacıoğlu yoktu, Keşan ve mücavir alanlarımızda en sorunsuz dönem yaşadık.” diyen Helvacıoğlu,
“14 gün ben yoktum diye piyasa boş gibi göründü. Bazı klavye militanları çıktı, boşluğu fırsata çevirmek istediler; ama başaramadılar. Bozuk yolları tamir ediyoruz; ama hala bazıları çöpleri, çukurları çekip sosyal medyada vermeye çalışıyorlar. Bunları ben sizden devraldım. Klavye militanlarına söylüyorum; ne yol ne de yama yapılmış. Biz 1 lirayı heba etmedik, boşa harcamadık, dileyen çıkıp hesap soracak benden, şeffaf belediyecilik de budur. Hesabını verecek kadar hazırız. Kimse bunun peşinde koşmasın başka şeylerle uğraşsın.
Onlar biliyorlar kendileri, klavye başına oturup gece 11.00’den sonra ne içiyor yiyorlarsa, kafası güzelleşince yazmayacak kimse. Güzel güzel eleştirisini yapacak herkes.
Sosyal medyada beğenilere bakıyorum, 12 tane beğenisi olmayan kişiler ahkam kesiyorlar. Öyle sosyal medyayla Keşan yönetilmez. Sahada yönetilir, alanda yönetilir. İşin başında olunur, hastayken bile Keşan’ı yönettik. O yüzden atmakla tutmakla bu işler olmaz.” şeklinde konuştu.

“‘Dönmesin de yeni başkan seçelim’ demişler..”

Keşan’da yaşayanların belediyecilik hizmetlerinden memnun olduklarını dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, “Vatandaş ‘Keşan’da yaşamaktan gurur duyuyorum’ diyecek. Kimsenin kuşkusu olmasın, zaten halkımızın endişesi yok. ‘Allah razı olsun’ diyor vatandaş.” derken, konuşmasına şu ifadelerle devam etti. “CHP’li dostlarımız ve taraftarlar bile teşekkür ediyorlar bize; ama bir grup var, onları zaten mutlu edemiyoruz. Oturmuşlar, çukur görüyorlar, dolmuş bir çöp kutusu görüyorlar, hemen fotoğraf çekim ‘ Keşan böyle’ diyorlar. Çöp dolacak tabi, sırayla alınıyor.
Geçen günlerde Keşan 24 saat susuz kaldı. Olabilir. 30 yılın altyapısını yaptık dediler, altyapı yok. Barajın ağzında su patladı. Patlayabilir. Yeni aldığınız araba da bozulabilir. İnsanlık hali. Bunun parti ile ne ilgisi var? Yarın da patlayabilir. 30 senedir kendinizi eleştirmemişsiniz, altyapı yapıldı diye seçimlerde bağırıyorsunuz. Altyapı bitmiş, rezil olmuş her yerde.
Bazı şeyleri söylemiyorduk; ama söyleyeceğim artık. 14 gün yokum diye dua bile etmişler dönemesem diye hastalıktan. ‘Dönmesin de yeni başkan seçelim’ demişler, yeni başkan bile seçmişler aralarında. Boş bıraktık ya meydanı, böyle bir tablo yaşanmış. Evelallah İşin başındayız.”

..

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu