GenelKeşan

Rasim Ergene Caddesi’nde yol ve kaldırım çalışmaları başladı

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Rasim Ergene Caddesi üzerinde devam eden yol ve kaldırım yapım çalışmaları hakkında bilgi verdi.

14 günlük karantina sürecinin ardından görevinin başına döndüğünü belirten Helvacıoğlu, “Çalışmalar bu süreçte devam etti. 14 gün sonra işimizin başındayız. 14 gün boyunca personelimiz çok iyi çalıştı. Sorunsuz bir bayram yaşadık. Belediye başkan yardımcılarımız başta olmak üzere tüm personelimize teşekkür ediyorum. Allah herkese sağlık versin. Sadece şunu ifade etmek istiyorum; 3. doz aşımı olmuştum. Bu sebeple hastalığı çok hafif geçirdim. Siz de aşınızı olun.” dedi.

“Her ay 1 kilometre yol yapıyoruz”

14 günlük süreçte bazı eleştirilerin olduğunu ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Bazıları konuşmak istedi, bir şeyler yapmak istediler, boşluğu fırsata çevirmek istediler. Ama bunu başaramadılar. Bütün ekibimiz işin başındaydı.” Geçtiğimiz dönem belediye başkanlarından Rasim Ergene’nin ismini taşıyan caddede yol ve kaldırım yapım çalışmalarına başladıklarını dile getiren Helvacıoğlu, “Rasim Ergene ismine yakışır bir cadde yapıyoruz. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Modern yollar yapıyoruz. Eylül ayında görevimizin 30. ayına giriyoruz. Başlattığımız yol ve kaldırım hareketi bugün 30. km’sindeyiz. Her ay 1 kilometre yol yapıyoruz. Rasim Ergene Caddemiz için kolları sıvadık. 2 km uzunluğunda olan caddemizi asfalt kaplama yapacağız. Ayrıca Millet Caddemiz ve Necati İşcan Caddemizi de yapacağız. Yol çalışmamızın yanında 8 bin metrekarelik kaldırım çalışması ile birlikte yolumuzun bir kısmını refüj ile ayıracağız. Yol boyunca duraklama cepleri, ağaçlandırma çalışmaları, aydınlatmalar, şehir mobilyaları ile caddemiz hayat bulacak. Biz Keşan’ı dertlendik. Çalışmalara tam gaz devam. Caddemiz hayat bulacak.” şeklinde konuştu.

“Yıl sonuna kadar 6 tane daha park yapacağız”

Keşan Belediyesi ekiplerinin Keşan’ının dört bir yanında çalışmalara devam ettiğinin altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, “Paşayiğit Mahallemizde, Rasim Ergene Caddemizde, stadyumumuzda, 11 semt sahamızda, parklarımızda, sandık yama çalışmalarımız devam ediyor. Yıl sonuna kadar 6 tane daha park yapacağız. 6 ayda 6 park teslim edeceğiz. Her mahallemizin gelişimini hızlandıracak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız yatırımlar ile beraber, devam etmekte olan ve yapımına başlanacak çalışmalarımızla birlikte kilometrelerce yol, çevre düzenlemesi ve estetik görünüme bürünmüş caddelere kavuşacağız. Şu anda projelendirme çalışmalarımız devam ediyor. Sanayi sitemizin içerisinden tutun İzzetiye Mahallemiz, Paşayiğit Mahallemize kadar yollarımız karış karış yapılacak. Vatandaşlarımızın daha konforlu yollarda seyahat etmesi önceliğimiz.” diye söyledi.

“4 yılda 4 kilometre yol yapılmamış”

Rasim Ergene Caddesi’nin yeni yüzüyle örnek bir cadde olacağını kaydeden Helvacıoğlu, şöyle dedi: “Keşan’ımızın gelecek yıllarını düşünerek yaptığımız çalışmaları her gün daha da arttırarak sürdürüyoruz. Keşan’ımızdaki her bozuk yolu belirli program dahilinde yaparak halkımıza kazandırmayı hedefliyoruz. 30 kilometre yol, 60 kilometreye yakında tamirat yaptık. Bozuk yolları çekerek, sosyal medyada paylaşanlar var. Bu yolları sizden devir aldım. 1 liranın bile hesabını yapıyoruz. Gelin Keşan’ın her kuruşunun hesabını sorun. 6 ayda 6 park diyoruz. 4 yılda 4 kilometre yol yapılmamış. ‘Alt yapıyı yaptık’ dediler, altyapı bitmiş! durumda. Özellikle yaz döneminde çalışmalarımızda hız kesmiyoruz. Ekiplerimiz 7/24 sahada görevlerinin başındalar. Hazırladığımız asfaltlama programını belirlenen periyodlar ile uygulamaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın gurur duyacağı bir Keşan hazırlıyoruz. Vatandaşlarımızın bu konuda bizden beklentilerini biliyor ve çalışmalarımıza bu şekilde yön veriyoruz. Vatandaşımızın bu konuda endişesi yok. Keşan’ımızın öncelikli ihtiyaçlarının karşılanması noktasında yoğun gayret gösteriyoruz. 2021 yılında yol ve kaldırım seferberliğimiz devam ediyor. Ne dedik; “Bu güzel yollarda hep birlikte yürüyeceğiz.” Allah yolumuzu açık etsin Keşan’ımıza hayırlı olsun.”

“Şehir merkezi kaldırımları için çalışmalara başlayacağız”

Basın mensuplarının “Kaldırım ve yol yapım çalışmaları şehir merkezinde de olacak mı?” soruna cevap veren Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Olacak. Şehir merkezimizde özel planlamalarımız var. Önümüzdeki hafta Ankara ziyaretim olacak. Kent meydanı için ilgili bakanlığımıza alan ölçümlerini gönderdik. Milletvekilimiz Fatma Aksal ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız meydan düzenlemesi ile ilgili projeyi bizle paylaşacak. Bakanlığımızla meydan düzenlememizi yaptıktan sonra merkezdeki yol ve kaldırım çalışmalarına da başlayacağız. 2022’de bu iş olacak. 2024’e kadar çarşı ve yollar toparlanacak. Gurur duyacağımız bir çarşı geliyor.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu