Gündem

Helvacıoğlu, Çamlıkent semt sahası konusunda özür diledi

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Çamlıkent’te semt sahası üzerinden yaşanan olaylar hakkında konuştu. Ortaya çıkan gerginliklerde Çamlıkent sakinlerinin kışkırtıldığını ifade eden Helvacoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’ne “Yaşlıların isyanına böyle ortak olmamalısınız. İçlerinden temsilci alıp belediyeye gelin öyle konuşalım.” derken, “O günkü olaylardan dolayı şahsım adına ve belediyem adına özür dilerim” şeklinde konuştu.

“Bir şeyleri iyi niyetle yapalım diye acele karar vermiş olabiliriz”

11 mahalleye 11 semt sahası projesi kapsamında, İspat Cami Mahallesi için yapılacak sahanın yeri hakkında geçtiğimiz günlerde Çamlıkent’te bazı gerginlikler yaşanmış, konu Keşan gündemine oturmuştu.
Bugün Büyük Cami mahallesinde yapılacak olan sahanın temel atma töreninde konuşan Mustafa Helvacıoğlu, o gün yaşananlar hakkında konuştu. “Çamlıkent’te yaşanan olayın içeriğini kamuoyu önünde anlatmak istiyorum.” diyerek sözlerine başlayan Helvacıoğlu, “30-40 yaşlı büyüğüm o gün imza toplamışlar. Buraya kadar her şey normal. Beni bulamadıklarını ifade ediyorlar, telefon cevapsız olabilir bunda da problem yok; ama Keşan Belediyesi’ne gelmek yerine yakın diye Fen İşleri Müdürlüğü’ne dilekçelerini bırakmışlar. Buraya kadar da her şey tamam. ‘Gözden geçirin’ diyebilirlerdi, ben de anlatırdım ve eminim ki ikna olacaklardı. Belki bir iletişim eksikliği olabilir, bir şeyleri iyi niyetle yapalım diye acele de karar vermiş olabiliriz. Bunda özür dileriz, hiç önemli değil; ama doğru işler yaptığımızı biliniz. Ben de bir babayım, ben de Keşan’ın bir sakiniyim, bugün varım yarın yokum.” dedi.

“CHP’lilerin bir pankartları eksik”

Ortaya çıkan tartışmalar ile ilgili olarak bölge sakinlerinin Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri tarafından kışkırtıldıklarını belirten Helvacıoğlu, sorunun çözüm noktasında yanlış yapıldığını dile getirerek, “Çamlıkent sakinlerinin kışkırtılmasıyla karşılaştım. Hiç de çekinmeden söyleyeceğim. CHP İlçe Başkanım, Kadın Kolları Başkanım, meclis üyelerim orada. Öncesinde bana ‘alo’ deyip ‘Vatandaşlar sana ulaşamamış’ diyerek bizi buluştursaydınız. Ama onlar da onlar gibi yollara dökülmüşler, bir pankartları eksik CHP’lilerin ve ‘Biz istemiyoruz’ diyorlar. Yahu bu Keşan bizim, bunu siyasi bir eleştiri olarak da söylemiyorum. Yaşlıların isyanına böyle ortak olmamalısınız. Alın içlerinden temsilci, gelin belediyeye öyle konuşalım. Siz aracı olun. Böyle olacağına var orada bazı meclis üyelerim olumsuz işlere imza atıyor. Yakışmıyor CHP’ye de yakışmıyor o meclis üyelerim. Yazık günah, o partinin de bir onur ve gururu var. 4 partiye de görev verdi halkımız. Gelin beraber çalışalım, Keşan’ın gelişmişliğini düşünelim, kışkırtmayı değil.” önerisinde bulundu.

“Şahsım ve belediyem adına özür dilerim”

Kamuoyuna yansıyan görüntüler sebebiyle özür dileyen Mustafa Helvacıoğlu son olarak, “O günkü olaylardan dolayı şahsım adına ve belediyem adına özür dilerim; ama gerginliğin sebebi ne şahsım ne de belediyemdir. O gün hepimiz agresif olmuş olabiliriz; ama bunu derler ve toparlarız. Aklıselim olmak biz siyaseti yönetenlerin işi olmalıydı.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu