Keşan

Helvacıoğlu “Başka yer yok!” demişti.. Semt sahası için tamamlanan proje çizimi Çamlıkent’i işaret ediyor

Yapılıp yapılmayacağı yılan hikayesine dönen Çamlıkent’teki “semt sahası” için proje hazırlıkları tamamlandı. Tartışmalara konu olan spor tesisinin inşaatı için gün sayılıyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında Keşan’da 11 mahalleye yapılması planlanan semt sahası için çalışmalar başlamış, İspat Cami Mahallesi’ne yapılacak olan semt sahası için ise Çamlıkent seçilmişti. 
Mahalleli tarafından otopark olarak kullanılan alanda, takip eden günlerde kazı çalışmaları başlatılırken, site sakinleri yer seçiminin hatalı olduğunu belirterek tepki göstermiş ve ardından çalışmalar durdurulmuştu.

Etrafında 12 blok ve 150’ye yakın konut bulunan alana yapılmak istenen semt sahasının, kendilerini rahatsız edeceğini ve başka bir yere inşa edilmesi gerektiğini belirten sakinlerin basın açıklaması yapmalarının ardından tartışmalar başlamış, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile bazı Çamlıkent sakinleri arasında tansiyonu oldukça yüksek anlar yaşanmıştı.

Konu hakkında son sözü söyleyen Helvacıoğlu ise, semt sahası için mahallede başka bir alanın olmadığını belirterek, “Göstersinler oraya yapalım. Şu anda buraya semt sahası yapmıyoruz, durduruyorum. 10 mahalleye saha yapacağız. Onların tepkisi üzerine değil; ama ‘yapın’ diyenlerin de dilekçelerini bekliyorum.” derken, mahallelinin gürültü olacağına yönelik eleştirilerini de “Akşam kapalı olacak, 18.30’dan sonra çalışmayacak ve elektrik de olmayacak” şeklinde cevaplamıştı.

Aradan geçen sürenin ardından, Çamlıkent’e yapılacak sahanın proje çizimleri gün yüzüne çıktı.
Yine aynı yerde yapılacağı anlaşılan spor tesisinin planında, sahanın etrafında kamelyalar ve otopark alanlarının da konulduğu da görüldü.
Proje çizimlerine göre mahallede Çamlıkent’ten başka bir yere kurulamayacağı netlik kazanan semt sahası ile ilgili Çamlıkent sakinlerinin tepkisi ve durumu nasıl karşılayacakları merak konusu oldu.
Bu aşamada gözler Çamlıkent’e çevrilirken; yapım inşaatının ne zaman başlayacağı ve Keşan Belediyesi’nin tartışmaların ve tepkilerin ardından konuya dair nasıl bir adım atacağı merak ediliyor.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu