Haberler

Helvacıoğlu, Amel Baba Türbesi’nin yer değişikliğini eleştiren Millet İttifakı’na cevap verdi

Keşan’da bulunan Amel Baba Türbesi’nin caddedeki yol yapım ve genişletme çalışmaları kapsamında yerinin değiştirilip yolun diğer tarafına taşınmasını CHP ve İYİ Partililer eleştirmiş, ‘Türkiye’ye reklam olduk’ demişti.

Yayındayız..Konuğumuz Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu

KEŞAN FM paylaştı: 23 Haziran 2020 Salı


Konuyla ilgili olarak Keşan FM’de 23 Haziran 2020 Salı günü katıldığı ‘Bunu Konuşalım’ programında, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan ve İYİ Parti İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe’ye cevap veren Helvacıoğlu, “benden önce fotoğraf çektirmişler eserimin önünde, türbe bitince iki başkanımı da davet edeceğim, artık bir daha iktidara gelirler diye bez mi bağlarlar bilemem” şeklinde konuştu.

Cavit Deniz’in moderatörlüğünde yayınlanan ‘Bunu Konuşalım’ programında konuya dair açıklamalarda bulunan Helvacıoğlu şu ifadeleri kullandı:

“İki başkanım benden önce fotoğraf çektirmişler eserimin önünde. Memnun oldum. ‘Türbeyi taşırken halka sordunuz mu?’ demişler. Bakın, türbenin kaymakamlıkta izi yok, kültür varlıklarında, valilikte, müftülükte kaydı yok. Genişleyecek yolun ortasında duruyor. Hızlanacak yolun çevresindeki okuldan çıkacak çocuklardan biri vefat etse kim bunun vebalini öder? Daha önce o yolu yaparken zamanında oradaki türbeyi neden hesaplamadınız da şimdi bana bağırıyorsunuz?”

“Göreceksiniz o yol da huzurlu bir yol olacak, ışıklandırmaları olacak. Sonrasında iki başkanımı da davet edeceğim, artık bir daha iktidara gelirler diye bez mi bağlarlar bilemem, fotoğraf çektirsinler orada. Orada tabanıma iyi görüneyim diye konuşmak böyle bir şey yok.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu