GenelKeşan

Helvacıoğlu, “24 ayda 30 milyon TL tasarruf ettik, 38 milyon TL hibe aldık”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, son 24 ay içerisinde Keşan’a 38 milyon TL hibe aldıklarını belirterek, “Keşan’a son 30 yılda toplam 38 milyon TL hibe girmiş midir?” diye sordu. Belediye yönetimine geçilen 2 yıllık süreçte yaptıkları 30 milyon TL’lik tasarrufun, 10 milyon 671 bin TL’sinin personel giderlerinden sağlandığını bildiren Helvacıoğlu, “Bugüne kadar yapılan tüm hizmetlerimizin altyapısında tasarruf, mali disiplin ve hibe marifeti ile ortaya koyduğumuz akılcı çalışmaların olduğunu hatırlatmak isterim.” dedi.

Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 24 aylık süreçte yaptıkları tasarruflar ve aldıkları hibeleri açıkladı. Helvacıoğlu, göreve geldiği günden bu yana yaptıkları tasarruflar ve aldıkları hibeler hakkında yaptığı açıklamada, 24 ayda sadece personelden 10 milyon 671 bin TL tasarruf sağladıklarını söyledi.

“100 milyon TL’lik bütçemize 24 ayda 38 milyon TL hibe aldık”

Tasarruf için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Helvacıoğlu, “Keşan için bakanlarımızdan, kurum ve kuruluşlardan, siyasi büyüklerimizden bıkana kadar değil verene kadar istiyoruz. 100 milyon TL’lik bütçemize 24 ayda 38 milyon TL hibe aldık. Bu tarihi bir rekor. 30 milyon TL’nin de harcarken cebimizde kaldığını söylemek istiyorum. Daha şeffaf ihaleler yaparak, peşkeş çekmeyerek belediyeye 30 milyon TL kazandırdık. Sizlerin de bildiği gibi tasarruf tedbirleri ve kurumsal işbirliklerinin sağlanması konusunda büyük çaba gösteriyoruz. Yeni dönemde tasarruf ve mali disiplin anlayışına yönelik bir anlayış benimsedik. Sizlere en başından beri mali disiplin konusunda önemli adımlar atacağımızın sözünü vermiştik. Bu kapsamda 24 aylık tasarruf karnemizi ve kurumsal işbirlikleri ile Keşan’ımıza kazandırdığımız hibe desteklerini sizlerle paylaşmak istedik. Bugüne kadar yapılan tüm hizmetlerimizin altyapısında tasarruf, mali disiplin ve hibe marifeti ile ortaya koyduğumuz akılcı çalışmaların olduğunu hatırlatmak isterim.” dedi.

“Elektrik tasarrufundan 4 milyon 780 TL geldi”

Yapılan tasarruflardan sağlanan katkı hakkında detay paylaşan Mustafa Helvacıoğlu, “Yeme içme giderlerinden 2 milyon 275 TL, elektrik tasarrufundan 4 milyon 780 TL, arıtma tesisi işletmesinden 3 milyon 975 TL, araç bakımlarından 2 milyon 700 TL, personel tasarrufundan 10 milyon 671 TL, fazla mesai tasarruflarından 4 milyon TL ve diğer tasarruflardan 1 milyon 600 TL tasarruf yaptık.” diye konuştu.

“Hibe desteklerin 20 milyon TL’si tamamlanmış olup 18 milyon TL’si devam eden yatırımlardır”

Keşan Belediyesi’ne 24 ayda 38 milyon TL hibe kazandırdıklarının da altını çizen Helvacıoğlu, şunları söyledi; “Bu hibe desteklerin 20 milyon TL’si tamamlanmış olup 18 milyon TL’si devam eden yatırımlardır. Kıymetli hemşerilerim; siz hiç merak etmeyin bir kuruşunuza dahi sahip çıkıyoruz. Tasarruftan ödün vermeyen mali disiplinden kopmayan bir yönetim anlayışını sürdürüyoruz. Sağladığımız önemli tasarruflar, Keşan’ımıza ve vatandaşlarımıza yatırım ve hizmet olarak dönüyor. Özetleyecek olursak; tasarruf ve hibe destekleri sayesinde 24 ayda sağladığımız tasarruf miktarı ile 30 milyon TL, kazandırdığımız hibe desteği ile 38 milyon TL olmak üzere toplamda 68 milyon TL’ yi Keşan’ımıza kazandırdık. Kaynakların etkin ve verimli bir şekilde kullanılması hususundaki hassasiyetimize devam edeceğiz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu